Mobbing - znam da je bila tema.....

Post Reply
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Mobbing - znam da je bila tema.....

Post by ow »

ali mislim da je toliko raširen da nije zgorega stalno o njemu raspravljati.

Dijelim poslovni prostor da jednom firmom cija vasnica koristi mobbing u vodjenju firme na prilicno bezobziran nacin. To je ista ona koja je meni dala otkaz prije (sad ce biti skoro) 3 godine.
Dok sam radila kod nje i sama sam osjecala na svojoj kozi njen nacin upravljanja, no cesto sam sebe ubjedjivala da mozda odista ima razloga za takvo ponasanje iako sada vidim da nije imala.
Od onda je potpuno promjenila ekipu (kod nje se ljudi ne zadrzavaju dugo - sto odu sami / sto ih ona otjera).
Sada imam mogucnost da vec vise od godinu dana promatram taj proces izvana i mogu vam reći da nemam logično objašnjenje zašto to radi.
Činjenica je da takvim ponašanjem najviše štete nanosi sebi i svom poslovanju, jer je činjenica da nezadovoljni radnici imaju daleko slabiji učinak nego zadovoljni.

Pokušala sam s njom više puta razgovarati u svojstvu prijateljice i ukazati joj gdje je u stvari problem (nejasna pravila ponasanja radnika koja ovise o njenom trenutnom raspolozenju) no to nije davalo nikakve rezultate, a kako mi je njena kuknjava u kojoj je odgovornost za sve sto se dogadja prebacivala na radnike dopizdila, a na savjete se nije obazirala - rekla sam joj da to vise ne zelim slusati.

Njeni zaposlenici mi se cine potpuno OK. Trude se izbjeci sranja po svaku cijenu - no vidljivo je kako na njih utjece cijela ta situacija. Sada je opet jedna pred otkazom (dobila ga je, pa je povucen pa se sad nista ne zna) i zena se nakon 8 mjeseci rada ovdje potpuno promjenila. Suzne oci, vidljivi znaci depresije, nesigurnost).
Kada je vlasnica u firmi, nitko nista ne prica, samo sute i rade. Kada ona ode van oni zivnu, pricaju, i vecinom nju ogovaraju.
Predamnom su otvoreni jer znaju da ih razumijem i da ih necu cinkati.

Doista mi nije jasno zasto to radi i kako ne vidi koliko bi njoj samoj bilo lakse da se prema ljudima ponasa normalno. Jer za posao kojim se bavi stalne promjene ljudi su prilicno pogubne, svaka garnitura ostavi neko sranje iza sebe koje opet u konacnici netko mora rjesavati. A svaka garnitura se zadrzi u prosjelu godinu dana....
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Andain
.
.
Posts: 2672
Joined: 11 Dec 2008, 13:19
Location: Zg

Re: Mobbing - znam da je bila tema.....

Post by Andain »

Na svojoj koži i ne previše (imala sam 1 ili 2 incident/svađe sa jednom nadređenom pri kojima je svima u firmi bilo jasno da je ona ta koja ništa ne radi, a meni je dodatan problem bio taj što nitko u tome, osim mene i kolege preko kojih se sve prelamalo, nije vidio problem..no to je kratko trajalo, jedno, ajmo reći specifično razdoblje), no imala sam prilike čuti a i svjedočiti istom od šefa prema nekim dr. kolegama.

Što ja znam, imala prilike vidjeti tih par managera koji su full neurotični i neorganizirani i jednostavno ne znaju posložiti ljude van najprimitivnijih metoda, tipa izderavanja, prijetnje i sl.
To je užasno teška i nepoticajna okolina za raditi i bed je ako je ta osoba i vlasnik/direktor jer se u principu onda i nemaš kome potužiti. Eventualno, se boriti vlastitim rezultatima..

Na tvoje pitanje zašto ej netko takav, ja bih rekla da su takvi ljudi koji a) ne znaju držati konce u svojim rukama i voditi ljude/procese u firmi pa pribjegavaju takvim metodama iz čistog očaja
b)neurotične ličnosti koje ne znaju s ljudima.

Ono što je meni, također, jako teško za probaviti na poslu su podmetanja i privatne veze, s tim da mi se čini da ovih prvih ima više u ženskom okruženju ( :roll: )..
''Reason is not automatic. Those who deny it cannot be conquered by it. Do not count on them. Leave them alone.'' Ayn Rand
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Mobbing - znam da je bila tema.....

Post by ow »

Nastavak price:
Jutros udjem u ured (malo sam kasnila) i ugledam 4 isprepadane face kako me gledaju, zatim olaksanje kad su vidjeli da sam ja i jedna od zaposlenica kaze: sad smo se prepali.

Sefica naravno jos nije bila dosla i oni su valjda pricali o njoj, pa se prepali kad su culi otvaranje vrata.

Rekla sam im: Ja jesam puno ruznija od nje, ali ne toliko da se morate prepadati...
Nasmijali su se, a meni ih je bilo zao..... :roll:

Kasnije kad je dosla, izadjem na balkon popusiti i ona je bila tamo sa jednom djelatnicum (valjda ju je ribala) malo se zanijela pa se okrenuila prema meni i pocela prigovarati nesto oko pusenja i zatvaranja vrata od balkona. Ja sam joj u pol izlaganja okrenula ledja i pocela gledati preko balkona u nigdje (tako se ponasao moj pas kada bi htio ignorirati nekoga a to bi znacilo: ja nisam tvoj djelatnik prema tome lagano odjebi). Shvatila je poruku pa je prekinula svoje izlaganje meni i nastavila jadnoj djelatnici.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
san od Sarajeva
-
Posts: 1788
Joined: 24 Nov 2002, 00:03
Location: sarajevo

Re: Mobbing - znam da je bila tema.....

Post by san od Sarajeva »

Ne mogu vjerovati da joj nisi uputila "repliku" u stilu Kastrovskih postova :rt:
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Mobbing - znam da je bila tema.....

Post by ow »

Nisam zato jer joj nisam platila najam (ja ga placam njoj a ona gazdi) pa moram biti obazriva :twisted:
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Mobbing - znam da je bila tema.....

Post by Lea »

e da samo firme tj. poslodavci vrše mobbing nad ljudima, bilo bi dobro.
mobbing je svudaaaaaaaaa okoooooooooo nasssssssssssss.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Fusion
Idemo dublje!
Idemo dublje!
Posts: 1341
Joined: 16 Nov 2009, 08:33

Re: Mobbing - znam da je bila tema.....

Post by Fusion »

Sadašnjem "šefu" :D sasipam u lice sve kad me naživcira. Kad si dopizdimo deremo se jedno na drugo.
Tako da imamo gotovo ravnopravan odnos. :love:
Addison_V
pripravnica
pripravnica
Posts: 474
Joined: 11 Jul 2010, 17:31

Re: Mobbing - znam da je bila tema.....

Post by Addison_V »

Mislim da je strasno sta ta zena radi i kako muci te ljude :/ Ocito ima power trip s kojeg ne silazi. Ja da sam na mistu jednog od njih, nagovorila bih ostalu ekipu da kolektivno damo otkaz ako nam taj posao ne znaci TOLIKO.
Doduse, ja sam uvik za te 'stick it to the man' poteze B)
Post Reply