Trbuhom za kruhom?

Post Reply
User avatar
Sleepwalker
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 84
Joined: 05 Sep 2010, 19:09

Trbuhom za kruhom?

Post by Sleepwalker »

Jeste li nekad razmišljali o preseljenju u drugi grad zbog posla?
Drugu državu? Što mislite o tome?
Što vas koči?
Što vas potiče da se preselite?
Koliko ste vezani za rodno mjesto?
Kako biste podnijeli preseljenje?
Biste li se vratili u rodno mjesto?
''..gonna start the revolution from my bed..''
User avatar
fit
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
Posts: 4690
Joined: 22 Aug 2008, 19:36
Location: Rocky Mountains

Re: Trbuhom za kruhom?

Post by fit »

a da mi se ukaze prilika otisla bi, zadnjih nekoliko godina sam na terenu tako da mislim da ne bi imala vecih problema sa odlaskom. . mislim da je tako nesto super zivotno iskustvo, ak je ok ostala bi i nakon nekog vremena vjerovatno bi se vratila nazad, a mozda i nebi. .
. . samo je stvarno neobično . .
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: Trbuhom za kruhom?

Post by Bubble »

Sleepwalker wrote:Jeste li nekad razmišljali o preseljenju u drugi grad zbog posla?
Preselila sam se bila zbog posla u druge gradove kad sam trebala :) Samo u mom slucaju ja sam iz Zg-a odlazila u manje gradove i to mi nije pasalo...za privremeno je ok za stalno ne :)
Sleepwalker wrote:Drugu državu? Što mislite o tome?
U drugu drzavu bi rado da mi se ukaze prilika :cer:
Sleepwalker wrote:Kako biste podnijeli preseljenje?
Dobro...nije mi bio problem otici uvijek mi dobro dode upoznavanje novih sredina i ljudi i mentaliteta....super iskustvo!
Sleepwalker wrote:Biste li se vratili u rodno mjesto?
Uvijek se vratim, svigdje je lijepo ali kad dodem iz drugog grada i vratim se u Zagreb i vidim plavi tramvaj i ljude na cesti dode mi da ih sve izljubim od srece :cer:
Sada znam i čemu služi zdjela!
nikka_ri
vrtic
vrtic
Posts: 1
Joined: 10 Sep 2010, 15:06

Re: Trbuhom za kruhom?

Post by nikka_ri »

preseljenje?masu sam se puta u zivotu preselila i u druge gradove i drzave tak da mi je to normalno.vracanje u rodni kraj?hm tesko.tamo sam vec stranac....
User avatar
cocky
...
...
Posts: 5601
Joined: 02 Dec 2009, 22:40
Location: južno bojište
Contact:

Re: Trbuhom za kruhom?

Post by cocky »

ja sam se zbog posla (i ljubavi :) ) vratila u rodni grad i drago mi je. zivila sam 15 godina u drugom, vecem gradu, u kojemu mi je bilo lijepo, i sad kad podjem mi je osjecaj k'o da sam doma.

ali preseljenje u neki udaljeni grad ili drzavu mi ne zvuci privlacno, i mislim da bi se sad tesko odlucila za to pogotovo ako je samo posao u pitanju. jednostavno volim taj osjecaj da sam doma :)
Ne živi se od rada, živi se od zarade.
Alka Vuica
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Trbuhom za kruhom?

Post by Jelena-E »

Vec 3 godine ne zivim u Srbiji. Sve mi mnogo nedostaje kad sam ovde. Kad odem u posetu sve mi se smuci za nedelju dana.

:pomak:
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Trbuhom za kruhom?

Post by laura »

Nije mi problem selidba, preselila sam se iz malog grada u veci, pa iz veceg opet u manji :hihi: , pa iz tog manjeg opet u
isti veci, a cini mi se da to nije kraj :cer: .
Vjerujem da cu se jos seliti, i jedini problem vidim iskljucivo u seljakanju svih mogucih stvari, od garderobe pa
nadalje...

Mislim da si doma tamo gdje se dobro osjecas bilo zbog ljubavi, posla ili neceg treceg.
Nebih se mogla vratiti tamo gdje sam provela djetinjstvo koliko god voljela to mjesto, tamo se volim samo povremeno
"zateci" i uzivati u uspomenama :daa: .
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Trbuhom za kruhom?

Post by Instinct »

U zadnje vrijeme intenzivno razmišljam o Austriji. Zanima me ima li netko od vas možda kakvih iskustva sa poslom tj. životom tamo? Ili ako ima neke poznanike tamo,što kažu,kako im je? Malo sam proučavala tu državu i čini se prilično uređena i "zdrava" a i stopa nezaposlenosti je oko 4% u većini gradova koje sam gledala..
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
caca
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 51
Joined: 06 Nov 2013, 01:08

Re: Trbuhom za kruhom?

Post by caca »

zivela sam 10 godina u americi, pa sam odlucila da se vratim u srbiju. sada, posle 5-6 godina, kapiram da bih mogla ponovo da dignem jedra. trbuhom za kruhom, ili radi avanture- nije bitno, ali kad osetis da ti se ide, treba ici.
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Trbuhom za kruhom?

Post by Jelena-E »

caca wrote:zivela sam 10 godina u americi, pa sam odlucila da se vratim u srbiju. sada, posle 5-6 godina, kapiram da bih mogla ponovo da dignem jedra. trbuhom za kruhom, ili radi avanture- nije bitno, ali kad osetis da ti se ide, treba ici.
Baš me zanima da li ti je bilo teško da se posle toliko godina privikneš ponovo na život u srbiji I kako si to uspela?
Nešto se mislim da bi mi to pošlo za rukom samo ako bi ograničila kontakt sa ljudima, ako bi se preslila ne neku planinu ili u prirodu...
Post Reply