Predlog o osvježenju foruma novim temama

...o stranici i forumu.
Post Reply

Izdvajati zanimljiva pitanja u posebne teme?

da
11
92%
ne
1
8%
 
Total votes: 12
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Predlog o osvježenju foruma novim temama

Post by fireandice »

Predlažem da temu "Postavljam ti pitanje" koristimo kao rasadnik novih tema u smislu da, kad se počne ponavljati ono "isto pitanje" ili se nekoj korisnici učini neko zanimljivim, da bi više korisnica voljelo da odgovori na njega, ima potencijala za razgovor o tome i sl. prebaci to isto u New Topic. Čisto da probamo osvježiti forum novim temama, pa ako uspije, uspije.
Last edited by fireandice on 06 Jul 2014, 15:47, edited 1 time in total.
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Predlog o osvježenju foruma novim temama

Post by laura »

Fire, to je dobra ideja, često se postavi neko pitanje koje bi bil dobra tema sama za sebe. Čak se često desi i da se pitanje ponavlja ako je zanimljivo ali se svejedno nekad zagubi među tom gomilom pitanja bez obzira na više uzastopnih odgovora. Ok, samo treba prebaciti i staviti novi naslov teme, that's it.

Jedino što je upitno da li bi se svaka koja postavi zanimljivo pitanje složila da to pitanje ide kao posebna tema. Zato mislim da bi trebalo da se malo i druge forumašice izjasne po ovom pitanju :)
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Post by fireandice »

Pa da, slažem se sa tim.
Nh, sad će i "Postavljam ti pitanje da se ugasi" :laugh:
Ček, staviću anketu, pa ćemo vidjeti.
Last edited by fireandice on 06 Jul 2014, 15:46, edited 1 time in total.
User avatar
whisper
penzionerka
penzionerka
Posts: 5902
Joined: 27 Oct 2010, 22:45
Location: istočno od raja..

Re: Predlog o osvježenju foruma novim temama

Post by whisper »

I ja se slažem :)
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Post by fireandice »

Evo postavila sam anketu.
Da, može biti problematično to da neko drugi otvara čitavu temu na osnovu nečijeg pitanja, jer s te strane, da sama autorka hoće da otvori temu o tom pitanju, onda bi je otvorila. Hm. Možda forumašice i više vole u ogromnu temu da postavljaju pitanja, pa da se ona vremenom zagube u onoj džungli.
Sad sam i ja u dilemi :laugh:

I, da, predlog će se uvažiti samo ako bude velika razlika u glasovima za "da", ako bude tu negdje oko pola-pola, onda se odbija.
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Predlog o osvježenju foruma novim temama

Post by laura »

E ajmo glasat, davno nismo imale anketu :laugh:
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
naturale blonde
Hvar u srcu
Posts: 4672
Joined: 19 Oct 2009, 16:42

Re: Predlog o osvježenju foruma novim temama

Post by naturale blonde »

ja sam za
iz mnogih pitanja se mogu izvuci zasebne teme,samo eto zbog opce letargije,veca je sansa da odmah i odumru
ali sto se ne bi probalo
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Predlog o osvježenju foruma novim temama

Post by Jelena-E »

Meni je ovo jako zanimljiv predlog... Često se desi da neko pitanje dovoljno zanimljivo da bude nova tema a sdruge strane je neisforsirano... pa kad se nekom piše ili ti odgovara nek odgovara...

(Al vidi šta će se sad desiti raširićemo pitanja preko celog foruma tako da svako pitanje postane nova tema I onda će forum da se preplavi novim temama I neće imati mesta mesta ni zašta više svudaće biti samo pitanja I teme... :hihihi: )
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Predlog o osvježenju foruma novim temama

Post by Lea »

koliko pratim ovaj forum, to se već prakticiralo, tako da ono... ništa novo... al da bi trebalo osvježiti forum nekakvim konstruktivnim temama, da... mada iskreno, ovo što sam napisala zadnje mi zvuči užasno glupo s obzirom da je jako načelno, a nemam inspiracije za nove teme (da imam, ovaj bi moj post bio smislen)...
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Dora
penzionerka
penzionerka
Posts: 5319
Joined: 03 Sep 2011, 23:38

Re: Predlog o osvježenju foruma novim temama

Post by Dora »

Glasala "da"
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Predlog o osvježenju foruma novim temama

Post by Instinct »

Ja necu glasati dok mi se ne kupe cevapi. Zapravo cekat cu do zadnjeg trena kad ce jedan glas presuditi.
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
B. Cause
Tekla sam rnfa
Posts: 3756
Joined: 20 Sep 2013, 21:03
Location: Zagreb

Re: Predlog o osvježenju foruma novim temama

Post by B. Cause »

Sve je to divno, kewl i krasno...ali tko bi brinuo o tome da otvara teme i odrzava ih zivima? Samo razmislite jeste li spremne posvetiti vrijeme i biti aktivatori ne samo kad vam pase nego bas kad treba, pratiti, monitorirati etc etc, od same ideje nemamo nista :)
Da bismo potakli nove ili stare tihe clanice mislim da mozemo poceti u topicu 'Postavljam ti pitanje' na nacin da ne postavljamo personalizirana pitanja usmjerena bas odredjenoj osobi... za personalizirana upoznavanja imamo privatne poruke zar ne? Sad me pls nemojte lupiti letvom po glavi jer trenutno boli :hihi:
Image Image Image
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Predlog o osvježenju foruma novim temama

Post by laura »

B. Cause, ok ti je opaska, i ja sam o tome razmišljala. Ali ajmo ovako, ovo je samo forum, nije važno ako se neko pitanje koje je zanimljivo i preskoči, ne mora se baš od svakog napraviti nova tema. Ja sam zamislila da bilo tko kada uoči zanimljivo pitanje otvori temu, znači ne mora osoba koja je postavila pitanje otvoriti novu temu već osoba koja je uočila pitanje kao zanimljivo. Naravno, ako glasovi budu pozitivni na kraju ankete kao što su do sada.
Mogao bi se čak otvoriti novi podforum sa nekakvim nazivom "zanimljiva pitanja pretvorena u teme" ( to je sada na brzinu smišljeno, može se i drugačije zvati ), jedino što taj podforum onda ne bi bio usmjeren isključivo na recimo ljubav, prijateljstvo, bla bla, ali mislim da nije ni bitno.
Bitno je to da bi u tom forumu bilo tko mogao postaviti temu bez dvoumljenja da li će se npr autorica pitanja složiti ili ne.
A što se tiče održavanja tema B. Cause, pa znaš kako to ide, nekad se razvije diskusija, nekada ne, mislim da je to manje bitno. ( E da, i ne brini za glavu :hihi: )
Ima li još netko nekih prijedloga, dopuna prijedloga, kritika na već predloženo? :ceka:
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
B. Cause
Tekla sam rnfa
Posts: 3756
Joined: 20 Sep 2013, 21:03
Location: Zagreb

Re: Predlog o osvježenju foruma novim temama

Post by B. Cause »

Lijepo receno :)
U to ime odmah jos jedan ibuprofen da nazdravim :laugh: (kisa se sprema majcicu joj...)
Image Image Image
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Post by fireandice »

Super mi je laurina ideja o posebnom podfolderu.
User avatar
naturale blonde
Hvar u srcu
Posts: 4672
Joined: 19 Oct 2009, 16:42

Re: Predlog o osvježenju foruma novim temama

Post by naturale blonde »

bilo bi zgodno da otvarac teme,moze djelomicno moderirati svoju temu,a naravno da tu mogucnost ne iskoristava,a time mu se daje mogucnost i drzanja teme na zivotu
User avatar
trag_u_beskraju
Traktorist u duši,ženskaroš u srcu
Posts: 4365
Joined: 24 Jun 2010, 13:59
Location: Čistim snijeg, može i za pare :D

Re: Predlog o osvježenju foruma novim temama

Post by trag_u_beskraju »

Natural, mislim da je to već previše :laugh:
Samo jednom se živi sve ostalo je reklamacija.
User avatar
naturale blonde
Hvar u srcu
Posts: 4672
Joined: 19 Oct 2009, 16:42

Re: Predlog o osvježenju foruma novim temama

Post by naturale blonde »

trag_u_beskraju wrote:Natural, mislim da je to već previše :laugh:
pih
kakva si
a ja iden parolom-daj nekome "moc" pa ces uskoro vidjeti kakav je

ima nekih foruma,koji funkcioniraju na taj nacin,sta znam,mozda to ovdje ne bi palilo,a mozda bi
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Predlog o osvježenju foruma novim temama

Post by laura »

naturale blonde wrote:bilo bi zgodno da otvarac teme,moze djelomicno moderirati svoju temu,a naravno da tu mogucnost ne iskoristava,a time mu se daje mogucnost i drzanja teme na zivotu
Ideja nije loša samo je put do realizacije dug i trnovit možda :hihi:

Ako netko ima ideju kako nazvati taj podforum nek kaže :cer:
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
naturale blonde
Hvar u srcu
Posts: 4672
Joined: 19 Oct 2009, 16:42

Re: Predlog o osvježenju foruma novim temama

Post by naturale blonde »

podpitanja iz pitanja
User avatar
nasta
penzionerka
penzionerka
Posts: 2118
Joined: 23 Jun 2008, 21:27
Location: 45°22′40″N 20°23′10″E

Re: Predlog o osvježenju foruma novim temama

Post by nasta »

naturale blonde wrote:bilo bi zgodno da otvarac teme,moze djelomicno moderirati svoju temu,a naravno da tu mogucnost ne iskoristava,a time mu se daje mogucnost i drzanja teme na zivotu
Meni se ovo cini besmislenim. Nas 30 otvori temu i svako ima pravo da moderira svoju temu, mislim da ce tu nastati citava zbrka.
~ Misli stvaraju dela. Dela formiraju navike. Navike grade karakter. Karakter oblikuje sudbinu. ~
User avatar
naturale blonde
Hvar u srcu
Posts: 4672
Joined: 19 Oct 2009, 16:42

Re: Predlog o osvježenju foruma novim temama

Post by naturale blonde »

nasta wrote:
naturale blonde wrote:bilo bi zgodno da otvarac teme,moze djelomicno moderirati svoju temu,a naravno da tu mogucnost ne iskoristava,a time mu se daje mogucnost i drzanja teme na zivotu
Meni se ovo cini besmislenim. Nas 30 otvori temu i svako ima pravo da moderira svoju temu, mislim da ce tu nastati citava zbrka.
pa ne znam
moze biti i ne mora da bude
ima tih foruma gdje sve funkcionira na taj nacin,doduse ima i onih koji to iskoristavaju,ali to cu oni gdje je veci broj korisnika
ne kazem da je ideja dobra,samo ukazujem na mogucnost koja se moze iskoristiti-drzanje tema otvorenim
ovdje ima jako dobrih tema,ali su otisle nekako u zaborav,i svi se manje vise bavimo ovom nekom svakodnevnicom,zezancijom
mozda bi uz moderatora i amdinistratora trebalo uvesti funkciju animatora-doduse,to je nekad instinkt : )
ali poanta je u animiranju malo "dubljih" tema
User avatar
nasta
penzionerka
penzionerka
Posts: 2118
Joined: 23 Jun 2008, 21:27
Location: 45°22′40″N 20°23′10″E

Re: Predlog o osvježenju foruma novim temama

Post by nasta »

Administratori i moderatori su tu da se bave aministriranjem foruma a ne dizanjem tema. Jednostavno neke teme ma koliko one bile dobre su nekim ljudima nezanimljive, dosadne itd. Ono sto se tebi ucini zanimljivim u datom trenutku meni mozda nece i obrnuto. Opet ima tema gde nekolicina aktivnih korisnica iznese svoje misljenje i tu se krug zatvara jer nema ko vise da komentarise. Dok neprodje neko vreme i ne dodje neka nova korisnica i usudi se komentarisati teme koje odavno nisu aktivne.
~ Misli stvaraju dela. Dela formiraju navike. Navike grade karakter. Karakter oblikuje sudbinu. ~
User avatar
naturale blonde
Hvar u srcu
Posts: 4672
Joined: 19 Oct 2009, 16:42

Re: Predlog o osvježenju foruma novim temama

Post by naturale blonde »

svi znamo cemu sluze administratori i moderatori,zato i navodim,kako se meni cini,potrebu za animatorom

u tvom navodu je bitan naglasak na -usudi-sigurna sam da ih ima koje bi rado pisale,citale o mnogim interesantnijim stvarima,temama,a ovako su neke osudjene na kopanje po arhivama,u potrazi za nekim informacijama i sta ja znam

u svakom slucaju,ovo je igraliste ciji kapacitet nije dobro iskoristen i ima mnoga skrovita mjesta koja treba okrenuti,ocistiti,da ugleda svijetlo dana,mada je sad odlican kakav je bio unazad 4-5 godina,koliko se ja sjecam kad su vladali samo tracevi,tracerice ,i lose vibracije
lako je nama govoriti,sta smo tu duze,ili s vremena na vrijeme,maltene domace
User avatar
nasta
penzionerka
penzionerka
Posts: 2118
Joined: 23 Jun 2008, 21:27
Location: 45°22′40″N 20°23′10″E

Re: Predlog o osvježenju foruma novim temama

Post by nasta »

Opet se vracam na ono da nisu svima sve teme zanimljive. I taj nazovimo animator ce dizati koje teme? One koje su njemu zanimljive?
~ Misli stvaraju dela. Dela formiraju navike. Navike grade karakter. Karakter oblikuje sudbinu. ~
Post Reply