Promjena korisničkog imena

...o stranici i forumu.
Post Reply

Da li bi trebalo dozvoliti promjenu korisnickog imena?

Da.
8
36%
Ne.
11
50%
Bas me briga.
3
14%
 
Total votes: 22
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Promjena korisničkog imena

Post by ow »

Ovaj forum u sebi ima opciju mogucnosti promjene korisnickog imena koju sam ja iskljucila.

Osobno sam protivnik promjena korisnickog imena iz prostog razloga sto bi se tim nacinom otvorila mogucnost zloupotreba i prevara samih korisnica. Cesto se na forumima na kojima je dopustena promjena imena dogadja da u diskusiju upadne netko po nicku nepoznat, ali se po informacijama kojima raspolaze vidi da je to netko vrlo vrlo poznat i onda se ostali ucesnici na neki nacin s pravom osjecaju prevarenima.

Sto vi mislite o tome?
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Andain
.
.
Posts: 2672
Joined: 11 Dec 2008, 13:19
Location: Zg

Re: Promjena korisničkog imena

Post by Andain »

Zar se to ne može riješiti na način da osobi koja mijenja nick jedno vrijeme piše ispod novog nicka prijašnji (mislim da je tako bilo uređeno na gay.hr)? Jer što se prevare tiče, osoba se slobodno može registrirati pod novim profilom tako da u tom smislu zabrana mijenjanja nicka ne onemogućuje ništa.
Inače, meni osobno svejedno..
''Reason is not automatic. Those who deny it cannot be conquered by it. Do not count on them. Leave them alone.'' Ayn Rand
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Promjena korisničkog imena

Post by ow »

Sam forum ne nudi tu mogucnost automatikom, pa je nemoguce da i sami admin /modovi skontaju tko je tko ako bi se ta mogucnost odobrila.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Lunja
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 84
Joined: 05 Jul 2008, 17:47
Location: Zg

Re: Promjena korisničkog imena

Post by Lunja »

Mislim da ljudima treba dati mogucnost da mijenjaju imena, ali da to mogu raditi samo tako da to zamole admina kako bi se izbjegle impulzivne reakcije korisnica kojima bi palo na pamet svako malo nesto mijenjati. Nekad stvarno odaberemo glupe nickove... ili zaboravimo stare... :oops:

Mislim da promjena nicka omogucuje ljudima da se malo ispushu, da naprave neku promjenu, okrenu novi list... svatko ima svoje nacine...

Na nekim formumima postoji posebna tema u dijelu foruma posvecenom rjesavanju tehnickih problema korisnica na kojem se stavi obavijest tko je promijenio nick u sto. Mislim da je to ok, osobito na ovom forumu koji ima jako malo postova dnevno tako da bi svi lako zamijetili tu temu...
Andain wrote:Jer što se prevare tiče, osoba se slobodno može registrirati pod novim profilom tako da u tom smislu zabrana mijenjanja nicka ne onemogućuje ništa.
Potpisujem. :)
---In omnibus requiem quaesivi, et nusquam inveni nisi in angelo cum libro--- by U.E.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Promjena korisničkog imena

Post by ow »

Ovaj forum na žalost ne nudi mogućnost automatske evidencije promjene imena u korisničkom profilu.
Doduše, ima mogućnost evidencije loga u admin panelu, al to onda zahtjeva neke dodatne aktivnosti admina (čitanje loga i stavljanje informacija u temu koju si predložila) a može se dogoditi da to jednostavno nitko ne odradi (nedostatak vremena, zaboravljanje i sl.)

Ovo sa zamoljavanjem admina zna biti problem jer podrazumjeva dodatno trošenje vremena pored rankova, rješavanja problema oko logiranja, (ovisno koliko bi takvih zahtjeva bilo).

Ja se sad ne bunim nego samo osvjetljavam kako to izgleda iz pozicije admina...
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Re: Promjena korisničkog imena

Post by hellen_stewart »

Ja sam isto protiv promjene korisničkog imena,sem u iznimnim slučajevima al u tom slučaju onda bi trebalo prijaviti administratoru.Dovoljno je da se mogu postovi obrisati a i ako korisnica želi napustiti forum može jednostavno da prestane dolaziti.Zamislimo da ja želim obrisati svoj korisnički račun a imam 5000 postova...Summa summarum,ja sam protiv!!!
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
User avatar
seagull
leteći punoglavac
leteći punoglavac
Posts: 1703
Joined: 08 Apr 2007, 23:07

Re: Promjena korisničkog imena

Post by seagull »

protiv
"iluzija je prosvjetljenje;
prosvjetljenje je iluzija"
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Promjena korisničkog imena

Post by Dodir_Svile »

meni ne smeta. nek mijenja ko sta hoce. ionako kad raspravljam ni ne gledam ko je autor rijeci.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
seagull
leteći punoglavac
leteći punoglavac
Posts: 1703
Joined: 08 Apr 2007, 23:07

Re: Promjena korisničkog imena

Post by seagull »

ja gledam
"iluzija je prosvjetljenje;
prosvjetljenje je iluzija"
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Promjena korisničkog imena

Post by Lea »

Ima onih kojima jedan te isti nick dopizdi i požele ga promijeniti... I ako je motiv tako čist i jasan, sve pet sa mnom... Ali ako je namjera zavarati nekoga ili podjebavati nekoga ili bilo šta slično, onda je riječ o jako pokvarenoj osobi. Takvi ljudi najčešće nisu na čisto sa sobom i nemaju blage veze šta bi od svoga života pa se igraju i zabavljaju na uštrb drugoga. Ali to nije karakteristika nečije "osobnosti" na netu samo (forumima i sličnom), nego vrlo često i "osobnosti" u privatnom životu. U protivnom bi bili jako podvojene ličnosti. Ni bog nas ne bi skužio više. Srž osobe je bitna, a srž se iščitava iz nečijih postupaka. I da, sad bi neki počeli seruckat kako sve ovisi o situaciji i bla, i kako se stvari ne mogu gledati tako crno- bijelično... Ne mogu, istina, al ne možeš ni od sebe pobjeć... Kad tad taj "bijedni", "mali" dio tebe izbije na površinu. Budi ono šta jesi, ne budi ustaljen, ne budi jednoličan, mijenjaj se brate svaki dan ako hoćeš, al isto tako nemoj glumatat i lagat, pretvarati se i pokušati zavarati onoga tko te danas vidi kao "Matu", sutra kao "Stipu". Budi jebeni "Mate" ili "Stipe", i odjebi s ostalim pizdarijama!
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Promjena korisničkog imena

Post by ow »

Sad me je Lea25 podsjetila na pocetke na chatu (prije 10 godina).
Bilo je onih koje su uvijek dolazile istim nickom (obicno onim koji su koristile na forumima), bilo je onih koje su ponekad promjenile nick ali bi uvijek naglasile da su one (navele bi nick po kojem su prepoznatljive) bilo je nekih koji bi se pojavili jednom i nikad vise. I naravno masovno su dolazile muske drkadzije.

Sa prvom i drugom kategorijom smo pricale, zezale se, druzile prema trecoj smo bile prilicno suzdrzane vodeci konverzaciju na nacin da smo u vecini slucajeva otkrivale radi li se o stvarno novoj osobi ili nekome tko nas valja. Ako se radilo o stvarno novoj osobi , vec drugi treci, dan bi eje prihvatile bezrezervno, a ako se radilo o nekome tko nas valja znale smo biti prilicno neugodne.
Za ove zadnje smo doista imale radare, osjetili bi ih vrlo brzo i zvale nekakve cuvare chata da ih izbace (galeb bi se toga mogla sjecati - jel labris78? - ili koja je vec godina bila u pitanju :DH:).

Ja osobno sam oprezna u komunikaciji sa osobama koje imaju potrebu mjenjati nick. Ne vjerujem im previse i izbjegavam ih. I na chatu i u zivotu.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Lunja
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 84
Joined: 05 Jul 2008, 17:47
Location: Zg

Re: Promjena korisničkog imena

Post by Lunja »

ow wrote:Sad me je Lea25 podsjetila na pocetke na chatu (prije 10 godina).
Eee, da, i ja se sjecam tih chatova (doduse, moji nisu poceli pred deset godina, mozda nekih sedam-osam). I prve packe kad sam ti uletjela u chat sobu bez poziva...
Ja osobno sam oprezna u komunikaciji sa osobama koje imaju potrebu mjenjati nick. Ne vjerujem im previse i izbjegavam ih. I na chatu i u zivotu.
Hm, ja sam promijenila par nickova. Moj prvi nick je bio Night_Wish (i to je bilo prije nego sam poslusala ista od istoimene grupe, jednostavno mi se svidio taj izraz). Taj nick sam koristila i na LORI forumu (na kojem sam registrirana od samog njegovor nastanka) sve do pred par tjedana kad sam zamolila njihovog admina da mi ga promijeni u Lunja.
Razlog? Pa... nisam aktivno forumasila vec par godina i puno toga se u medjuvremenu promijenilo. Npr. danas hrpetina cura ima nick koji u sebi ima Nightwish sto me poprilicno zivicira... kao i cinjenica da me se onda automatski svrsta u ekipu do 19 godina (dovoljno je sto sam teski utopist i sanjar i sto me je vec netko na forumu pitao imam li mozda 19 ili 17 godina...).
Na Balconnu sam bila registrirana kao Lunja, ali sam u medjuvremenu skroz zaboravila na taj nick, a posto se nisam dugo prijavljivala mislila sam i da je izbrisan (sto se radi na vecini foruma). Tako sam se ponovo prijavila kao Crvena_Vrana sto je moj nick s Iskrice (a on je nastao kao posljedica toga da su svi moguci nickovi bili zauzeti na tom sajtu i nisam imala dovoljno inspiracije za nesto krace i pametnije). Taj nick mi je jos uvijek aktivan na Cro-lezu (i u planu je zamoliti ih da ga promijene u Lunju).
Drugim rijecima, moj stari postovi na Balconnu se nalaze pod nickom Stara Lunja, a nick Crvena_Vrana je preimenovan u Lunja.
I nije da je to nesto sto imam potrebu ili zelju kriti... Uostalom, uvijek baljezgam o istim stvarima tako da me iole inteligentna osoba moze prepoznati.

Mozda cesta promjena nickova stvarno ima neko znacenje... a opet, ja puno vise cijenim kad netko promijeni nick (a zadrzi sve postove koje je ikada napisao), nego kad otvara hrpu novih profila i na taj nacin ostavlja dojam kao da se radi o hrpi novih ljudi (sto je neminovno ako se zabrani promjena nicka)...
---In omnibus requiem quaesivi, et nusquam inveni nisi in angelo cum libro--- by U.E.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Promjena korisničkog imena

Post by ow »

Lunja wrote:Eee, da, i ja se sjecam tih chatova (doduse, moji nisu poceli pred deset godina, mozda nekih sedam-osam). I prve packe kad sam ti uletjela u chat sobu bez poziva...
ups :oops: da, znala sam biti prilicno neugodna 8:)

dva ili vise nickova koji se redovito upotrebljavaju je lako uhvatljivo jer su povezani istom IP adresom
Morao bi biti razmak od nekoliko mjeseci izmedju zadnje upotrebe starog nicka i prve upotrebe novog pa da ih IP adresa ne poveze :wink:
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
Alba Avis
Fuga Y Misterio
Posts: 1998
Joined: 24 Mar 2008, 18:50

Re: Promjena korisničkog imena

Post by Alba Avis »

Skroz mi je svejedno. :)
Nikad kao Bane!
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Promjena korisničkog imena

Post by Lea »

Lunja wrote: Hm, ja sam promijenila par nickova. /.../
Na Balconnu sam bila registrirana kao Lunja /.../
:) "Lunjo, sad cu ti reci i vise nikom i vise nikad:
svako je od nas ponekom slican al' ti si unikat..."

Tvoj me nick podsjeća na tu pjesmu, i baš ti pristaje.

E da... Bila sam uvjerena da imaš od 17-19 godina :)

A šta se profila tiče, obično promjena nicka povlači za sobom i promjenu profila i ponovnu registraciju, mada ne mora značiti. Nekima, kako sam rekla dosadi isti nick...
Drugi motivi, prvenstveno oni koji nisu časni, nisu fer. Ima različitih karaktera i nikad ne znaš tko se krije iza čega. Strašno je koliko čovjek- čovjeku može napakostiti. Svi smo osjetljivi kad smo "mi" u pitanju, a druge, tko jebe. Na žalost, danas se tako funkcionira. Rijetko su oni koji imaju dozu empatije, jako rijetki, i koji neće uzvratiti istom mjerom i "zabiti nož u leđa"... I takvi rijetki ljudi se jednostavno cijene, i takve rijetke, prekrasne idividue nastojiš zaštiti maksimalno. Poznajem jednu takvu curu s kojom čak nisam ni prijatelj, poznanici smo, al takva je osoba, i jako je cijenim.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Layla
penzionerka
penzionerka
Posts: 1697
Joined: 29 May 2008, 20:25
Location: zg

Re: Promjena korisničkog imena

Post by Layla »

Protiv, ne razumijem čemu to... A promjena može stvoriti konfuzije.
Illusion is the first of all pleasures. (Oscar Wilde)
User avatar
seagull
leteći punoglavac
leteći punoglavac
Posts: 1703
Joined: 08 Apr 2007, 23:07

Re: Promjena korisničkog imena

Post by seagull »

jest, na chatu sam mijenjala nickove, al se uvijek znalo da sam to ja.

i nikako da zapamtis godinu stara, al pripisat cemo to tvojoj demenciji :mrgreen:
"iluzija je prosvjetljenje;
prosvjetljenje je iluzija"
User avatar
micka
vječno nedonošče
Posts: 2510
Joined: 13 Aug 2008, 02:46

Re: Promjena korisničkog imena

Post by micka »

najceshce se skonta tko je tko nakon par postova ili u chatu.
cemu nick mjenjati, neznam. tu sam micka na drugom nimfa i to je to.
mjenjat nick porad zajebancije, one zdrave ok, al za niske udarce i ispipavanje stanja i situacija mi je nisko.
..je da imam albanske svjechice pa mi je trebalo dost da skuzim da je stara ustvari sova iliti ow...
NEPOTIZAM UNISTAVA DEMOKRACIJU!!
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Promjena korisničkog imena

Post by ow »

micka wrote:..je da imam albanske svjechice pa mi je trebalo dost da skuzim da je stara ustvari sova iliti ow...
ja nisam sova, ja sam stara vjestica :pd:
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Lunja
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 84
Joined: 05 Jul 2008, 17:47
Location: Zg

Re: Promjena korisničkog imena

Post by Lunja »

ow wrote:
micka wrote:..je da imam albanske svjechice pa mi je trebalo dost da skuzim da je stara ustvari sova iliti ow...
ja nisam sova, ja sam stara vjestica :pd:
Hahaha, ajde, sad bar znam da nije samo meni tvoj nick vishe asocijacija na sovu (Owl, samo sto si negdje po putu izgubila ono L), nego na neku tamo Old Witch... :lol:
---In omnibus requiem quaesivi, et nusquam inveni nisi in angelo cum libro--- by U.E.
Gradisca
penzionerka
penzionerka
Posts: 3773
Joined: 12 Mar 2009, 14:38

Re: Promjena korisničkog imena

Post by Gradisca »

Da, jesam za mogućnost promjene korisničkog imena kad je to zaista potrebno uz naravno odobrenje admina.
Bésame, bésame mucho
Como si fuera esta noche
La última vez
ixia
duša
Posts: 318
Joined: 28 Jun 2003, 22:45
Location: Zagreb

Re: Promjena korisničkog imena

Post by ixia »

definitivno ZA, mogucnost ne i za promjenu.
Prisjetih se prvog logiranja, paranoje i straha.Da me netko skuzio tada pobjegla bih glavom bez obzira.Mozda bi nakon nekog vremena skupila hrabrosti ponovo se ulogirat ali to definitivno ne bi bilo pod istim nickom.
Zelim reci da sam u potpunosti za mogucnost promjene nicka a "moralna,eticka i ostala sranja" bih ostavila na dusu juzerice.I tak nas ima svakakvih i svatko ima svoje razloge zasto nesto radi i nije moje da ga stopiram u tom cinu.
Da je osoba potpuno "cista" prijavila bi se imenom i prezimenom a ne nickom.Nick koristimo kad nismo sigurni gdje ulazimo i tko to sve cita.Sami biramo kome cemo reci svoje osobne podatke a tad to i prelazi u nekakav visi nivo druzenja.Sve dok se komunikacija odvija pod "pokroviteljstvom" nicka Te osobe ionako za mene nisu stvarne pa mi i nemre puno znaciti ako promjene nick i nestanu sa neta a na njihovo mjesto dodje novi nick.
Bla, ne da mi se pisat pa tko shvatio-shvatio
pas, pseto, pasetina
Post Reply