Da li

Ovdje možete napisati sve o svojim ljubimcima, velikim ili malim, čupavim ili ne, morskim ili kopnenim...
Post Reply
User avatar
fit
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
Posts: 4690
Joined: 22 Aug 2008, 19:36
Location: Rocky Mountains

Da li

Post by fit »

imate predrasude prema rasnim psima ili vlasnicima možda?
primječujem u zadnje (uglavnom na trgu francuske) ovisi koja je ekipa da ima toga

i dal su vas ikad uhvatili redari koji setaju po parkovima i naplačuju kazne jer pesek nije na lajni nego trči sa ostalim pesekima?
. . samo je stvarno neobično . .
User avatar
anansa
penzionerka
penzionerka
Posts: 2138
Joined: 24 Sep 2012, 22:23

Re: Da li

Post by anansa »

nemam predrasude prema psima nego vlasnicima. Jer u biti svi su psi dobri za razliku od vlasnika.
A psi su ogledalo vlasnika,i ono što vlasnik osjeća i kako zrači prenosi na psa.
Nisu me nikada kaznili redari,doduše nisam nikad ni naletjela na njih :)
ja ne svijetlim,ja sijevam
User avatar
fit
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
Posts: 4690
Joined: 22 Aug 2008, 19:36
Location: Rocky Mountains

Re: Da li

Post by fit »

na koji način predrasude prema vlasnicima? i mene smeta kad netko ne pokupi drekec
. . samo je stvarno neobično . .
User avatar
anansa
penzionerka
penzionerka
Posts: 2138
Joined: 24 Sep 2012, 22:23

Re: Da li

Post by anansa »

Primjer. Secem svog psa i neka treba pocne urlati drzi svog psa,drzi svog psa. Pitam zasto??? Jer se njen pas boji drugih pasa. A za to vrijeme njen pas gleda moga mašući repom. I ona sa tom svojom nervozom uznemiruje svog psa,koji je do tada bio čak i razigran.
ja ne svijetlim,ja sijevam
User avatar
fit
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
Posts: 4690
Joined: 22 Aug 2008, 19:36
Location: Rocky Mountains

Re: Da li

Post by fit »

Ček ček, mislim da se nismo razumjele baš, pitanje je bilo o predrasudama kaj se tiče peseka za koje su ljudi u stanju platit
. . samo je stvarno neobično . .
User avatar
B. Cause
Tekla sam rnfa
Posts: 3756
Joined: 20 Sep 2013, 21:03
Location: Zagreb

Re: Da li

Post by B. Cause »

Nemam predrasude i mislim da su takve predrasude vrh stupidnosti....
Ok, igrom slučaja imam malog čupavog mješanca (pala na njegov pogled), ali sam u životu imala i pse tzv. plemenitih pasmina...
Niti je mješanac manje vrijedan od psa plemenite pasmine, a vrijedi i obratno
Tko što voli...
A što se tiče komentara...samo uputi 'medeni pogled' i to je to... :)
Image Image Image
mistake
pripravnica
pripravnica
Posts: 451
Joined: 29 Mar 2013, 21:54

Re: Da li

Post by mistake »

Super mi je tema, mada ne živim u Hrvatskoj, pa ne mogu u potpunosti učestvovati u raspravi.

Udomila sam ženkicu, mješanku, koja mi je u život unijela mnogo sreće i ljubavi. Iz razloga što kod nas, u BiH, ima mnogo napuštenih životinja lično bih se uvijek odlučila za udomljavanje, ali ne bih rekla da imam predrasude, niti prema psima, niti prema vlasnicima istih.

Imam određenu dozu sumnje u razne odgajivače pasa, naročito nakon lošeg iskustva nekoliko prijatelja.
“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
User avatar
XX001
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 59
Joined: 26 Apr 2007, 21:03
Location: U Beskraju Svemira
Contact:

Re: Da li

Post by XX001 »

Nemam predrasuda povodom rasnih pasa, ali nekako više volim mešance, smatram da su pametniji... Inače udomila sam pet kuca sa ulice i četiri mace i jednu kornjaču. Volim životinje, oni su naši verni drugari. Nisam nikada imala problem sa komunalcima zbog toga. Uvek treba nositi sa sobom tokom šetnje, ako ih izvodite van dvorišta, pasoše i potvrde o vakcinaciji, jer u protivnom kažnjavaju, po novom zakonu. A što se tiče predrasuda, mislim da su predrasude glupe i uvek ih treba odbaciti. :) :yeah:
To error is human, but to forgive its Divine!!! But PLEASE DON'T make any verry big mistakes, 'cause I don't know if I would be able to forgive!
Thanks! :)
Post Reply