Kućni ljubimci

Ovdje možete napisati sve o svojim ljubimcima, velikim ili malim, čupavim ili ne, morskim ili kopnenim...
Post Reply

Moj kucni ljubimac je:

Macka
38
27%
Pas
42
30%
Ptica
8
6%
Zamorac
0
No votes
Mis
1
1%
Kornjaca
2
1%
Ribice
4
3%
Kokos
1
1%
Dijete
5
4%
Nesto sto nije nabrojano
3
2%
Imam vise razlicitih kucnih ljubimaca
19
14%
Nemam kucnog ljubimca.
17
12%
 
Total votes: 140
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Kućni ljubimci

Post by ow »

Kako sam postala poznata po tome da postavljam ankete o temama koje smo već prozvakali, evo jos jedne takve:

Pricalo se ovdje o predrasudi da lezbe vecinom imaju macke za kucne ljubimce. Ja osobno imam psa (ako ne racunam dijete) kao i mnoge ovdje koje su se izjasnile u topicu o zivotinjama a i u nekim drugim u kojima se (offtopic naravno) povela prica o kucnim ljubimcima.

Zanima me, ukoliko imate kucnog ljubimca/ce koje je vrste i zasto bas ta vrsta a ne neka druga?
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
Neve
rostiljam u "Zenici".....
rostiljam u "Zenici".....
Posts: 513
Joined: 18 Dec 2002, 22:26
Location: B`n´H
Contact:

Post by Neve »

Imam papagaja, rozantelu,... koja nema imena,... :|
... To sto zivim u Banana stejt, ne znaci da sam glup i da sam strejt ...
ixia
duša
Posts: 318
Joined: 28 Jun 2003, 22:45
Location: Zagreb

Post by ixia »

Trenutno u mom zivotu ,od ljubimaca,nalaze se samo povremeni pauk ili za toplijeg vremena pokoji mrav.Do sada kroz moj stan prosli su psi (3 komada),macka,ptice(komada 3)gusteri(komada 7),krtica i dvije kornjace.
Nakon svega toga moji roditelji su odlucili da vise nijedna zivotinja nece zivjeti sa nama jer se previse vezu za njih i pretesko im je kada ih vise nema.
Jedna od zivotnih zelja mi je imati dva psa i macku u isto vrijeme ali za sada je to neostvarivo. :(
pas, pseto, pasetina
Night Nurse
vrtic
vrtic
Posts: 19
Joined: 24 Jul 2003, 15:07
Location: Zabreg
Contact:

Post by Night Nurse »

Imam previąe ljubimaca....mislim, puno:))))), pravih, ľivotinja, i mačka je među njima! 8:)
"...That's the beauty of it
You can never know
That's what it makes it interesting..."
Luna
Lezba sa onoga svijeta
Lezba sa onoga svijeta
Posts: 386
Joined: 22 Nov 2002, 01:03
Location: na njenim rukama

Post by Luna »

Imam 2 macice. Perzijanca starog 14 godina i običnu crno bijelu macu staru 6 god.
Mace oboľavam radi njihove neovisnosti, karaktera. U stvari teąko mi je uopće i objasniti tu dubinu naąeg odnosa. Kroz ove silne godine provedene s njima toliko smo dali jedni drugima. Oduąevljava me suosjećanje mog mačka, uvijek osjeti kad sam tuľna, kad me neąto boli pa onda dođe smjesti se u klupko kraj mene i prede sve dok me ne razveseli. Razlikujem sve nejgove emocije, vidim mu po izrazu lica kad je tuľan, kad se smije, uvijek pogodim ąto ľeli, ma oboľavam ih... oboje.
I imaju tako divnu energiju, baą su nekako boľanstvena bića.... zato su mace moj izbor. Moja mama kaľe da smo si čak i karakterno slični, moj mucan i ja :mrgreen:
-Zašto tako užurbano nunaš?
-Zato da brže zaspim!
bastet
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 44
Joined: 19 Nov 2003, 02:05
Location: Zagreb

Post by bastet »

trenutno imam ribache (Pedro, Angelina Jolie, Coco Chanel, Lucija, Fred, George... puuuuno ih je), akvarijsku zabu (Zizzy) i kornjacu (Igo)...
to su oni koji su uspjeli prezivjet torturu moje mile sekice... dosad je uspjela umorit 2 hrcka (Pufi & Pantalaimon), puuuuuno riba i kornjacu (Yob)... imali smo u jednoj fazi i kopnenu kornjacu koja se zvala Olga, a i macu, al je ona bila prekratko kod nas pa nije dobila ime...
ja bi rado macu... malu... crnu... al mamica mi ne da...
jednog dana (a nadam se da ce bit uskoro) kad se odselim kupit cu si macku...
I ljubim dobre, ljubim lake.
Neke prave, a neke ne.
I sve su vile, sve su kraljice.
I sve su nevazne naspram nje...
Maska
Alatničarka
Alatničarka
Posts: 635
Joined: 23 Jul 2003, 01:07
Location: Zagreb

Post by Maska »

....perpuna sam ljubimaca,sto svojih sto od familije i frendova...
..ima tu i pasa,macaka...riba i ribica...ptica...i sve ih obozavam,u stvari volim ih isto onak kak oni vole mene...nesebicno,cisto,jasno i glasno...jedino zivotinje nije stid pokazati da vole kad vole i ta jednostavnost je prekrasna...
Image
zmajka
zna puno o kamenolomima
zna puno o kamenolomima
Posts: 2596
Joined: 17 Feb 2003, 18:35
Location: van sebe
Contact:

Post by zmajka »

Trenutno imam....u stvari on mene ima...macka po imenu Gandalf Herkul Glavurdic.
Imala sam do sada ptice, kornjace, zamorce...i Gandi mi je prvi macak. Odrastao sa psima pa se ne ponasa bas...predvidljivo.
Vise volim pse, ali trenutno se moram zadovoljiti sa mackom.

Idealna kombinacija je starija macka i mladji pas. Govorim iz iskustva.
Non c'è limite alla fantasia...

Volim te mama al' ne više od 50 grama.
User avatar
klija
dezurna balkonka
dezurna balkonka
Posts: 606
Joined: 20 Aug 2003, 03:39

Post by klija »

Ja imam hrcka koji se zove MILE,i ljudi moji taj je hrcak smiąan ka cukar,cili je cupav,i sladak,i svaąta ide ka pravi mali covik,ma oboľavam ga!!! :wink:
Gibaj se gibaj,gibaj
zrinka
pripravnica
pripravnica
Posts: 390
Joined: 19 Feb 2003, 17:03
Location: Krapina
Contact:

Post by zrinka »

ja imam pekinezera ...Image A zasto bas njega ? Jer su nesto posebni izuzetno su umiljati tako zvane vjecne bebe, a drugi razlog ... njegova faca me fascinira i nogice oxerice kao kod moje drage :mrgreen:

ukljucujuci jos i moju drugu omiljenu kucnu ljubimicu (jos uvijek neidentificiranu sortu), moju zenu Image
ujedno vas molim za pomoc oko identifikacije Image
za samo kap njeznih rijeci te molim jer srce moje duboko te voli
Image
voljeti i započeti iznova.
mizzy
Official Avatar Dealer
Official Avatar Dealer
Posts: 263
Joined: 23 Apr 2003, 14:51
Location: Zagreb
Contact:

Post by mizzy »

ja sam kroz zivot imala puno "dvorisnih ljubimaca" ... imala sam zeceve, najdrazi mi je bio Boby, crni zec, imala sam kozu Brenu, pse: Danny, Alf1, alf2, linda, amiga ... ko bi se sjetio svih imena, najvise sam imala pasa , ali sve su to bili ti avlijaneri, macke sam rijetko imala. Ali evo, sad imama macka, a zasto? zato sto sam ga nasla jadnog, malog izgladnjelog na stepenicama pred ulaznim vratima u kucu i eto, sad je s nama, e i imala sam ribice, sad su mamine ... volim pse vise nego macke, jer su psi odaniji, pametniji, macke su za mene prekomplicirana bica, a sad sve vise razmisljam o tome da si nabavim nekog malog kucnog psa, nesto tipa ovoga:
kad je maji: Image kad je vejiki: Image
a zelja mi je, vec godinama, imati ovog psa, mislila sam da se zove samojed, ali sad vise neznam, jer su samojedi bijeli psi, i oni su ljepi, a ovaj je s jedne stranice gdje su psi za udomiti pa bas nije u najboljem izdanju, ali takvog psa zelim ... Image
Što te uistinu hrani? Iz čega živiš? Što te jača na tvojemu putu u slobodu? Što je tvoja najdublja slad, tvoja najdublja čežnja?
Image
User avatar
vancouverite
penzionerka
penzionerka
Posts: 1198
Joined: 28 Dec 2002, 09:48
Location: VANKUVER

Post by vancouverite »

imam psa tristana, rasa pag (pug). nisam zeljela nikakvu kucnu zivotinju jer me cijeli dan nema kuci i jer zivim u malom stanu, ali onda je marpole izgubila pravo da drzi tristana u svom stanu (jer su u zgradi zabranili pse) i tako je tristan dobio mene a ja....tristana.

danas mi se pokakio na parket, iz inata. juce je vodio ljubav sa svojom lutkom, u obliku zeca. prekjuce je pojeo previse ljute kobasice i dobio proljev.

sve u svemu, zabavlja se. i ne dam ga vise nikome.
O ucitelju... vrati mi klikere.....
D. Lukic
SunShine
tamo-vamo preko stare nekoliko puta
tamo-vamo preko stare nekoliko puta
Posts: 259
Joined: 11 Sep 2003, 15:45
Location: ni na nebu ni na zemlji

Post by SunShine »

mizzy wrote: a zelja mi je, vec godinama, imati ovog psa, mislila sam da se zove samojed, ali sad vise neznam, jer su samojedi bijeli psi, i oni su ljepi, a ovaj je s jedne stranice gdje su psi za udomiti pa bas nije u najboljem izdanju, ali takvog psa zelim ... Image
Mizzy, to je ČAU ČAU (CHOW-CHOW), imaą crnih, smeđih ili boje pijeska, karakteristika im je obavezan ljubičasti jezik. A samojedi su, kao ąto si rekla - uvijek i samo bijeli, potpuno bijeli i puno su ľivlji i pokretljiviji psi od čaua :mrgreen:
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

imam kornjacu Lea koji je star 5 godina i koji nema adekvatan smjestaj jer nemam love da mu kupim veliki akvaterarijum, UV lampu, grijac, filter i termometar :ogle:

dvije macke nemaju jos ni godinu dana, sestre su, al potpuno razlicite. inace su rodjene na bascarsiji i ja i mama smo ih iz sarajeva dopremile....autobusom. ne pitajte kak nam je to uspjelo jer su tek bili macici i mjaukale su cijelim putem i pokusavale izaci napolje. :mrgreen:
inace se zovu Dee-Dee i Kia.
The rockstar hands of a big butch dyke.
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Post by nedodirljiva »

aham :?
Last edited by nedodirljiva on 17 Feb 2013, 19:47, edited 1 time in total.
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
User avatar
klija
dezurna balkonka
dezurna balkonka
Posts: 606
Joined: 20 Aug 2003, 03:39

Post by klija »

A ako niąta drugo odvedi je opet na taj nasip,pa moľda opet vidi svoju ljubav,pa onda hopa-cupa,jupii!!!!! :lol: :wink:
Gibaj se gibaj,gibaj
Wanda
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 79
Joined: 16 Apr 2003, 00:04

Post by Wanda »

ja imam cuckicu i ribicu (ili ribca, pojma nemam..)

a dok sam bila mala i zivjela sa starcima cijeli zooloski vrt je proso kroz kucu; nekih 7 maca, 3 peseka, 3 papigice.. i svi su sad :hang:
:pj:

al imaju starci novog peseka i nove 3 papigice :luxh:

inace, ja bi isto htjela macu!
volim kaj predu i kaj su dost samostalne i kaj su tak nekak sofisticirane i bezobrazne i kaj su umiljate i hocu micumacu!!! :love:
Ja sam genije, čudo prirode!
Sve na svijetu znam i jasno mi je sve!
Wanda
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 79
Joined: 16 Apr 2003, 00:04

Post by Wanda »

eh da! mislim da je moja kujica lezbacha!!
ČPR, samo kujice njuska i licka (AHA!!) i veseli im se, dok na decke rezi, laje, bjezi od njih... juh!

no, zna li tko od vas; ja sam cula da starije kujice znaju poprimiti neke karakteristike ponasanja muzjaka
kaj to zbiljski? :?
Ja sam genije, čudo prirode!
Sve na svijetu znam i jasno mi je sve!
SunShine
tamo-vamo preko stare nekoliko puta
tamo-vamo preko stare nekoliko puta
Posts: 259
Joined: 11 Sep 2003, 15:45
Location: ni na nebu ni na zemlji

Post by SunShine »

koje to "karakteristike" imaą u glavi??
I kuje se međusobno moraju prepoznavati i postavljati svoja hijerarhijska mjesta u međusobnim odnosima, zato tvoja kuja njuąka i "licka" druge kuje, a i to ąto ime se "veseli" je način komunikacije, dodvoravanja, davanja do znanja da nema namjera zauzimati "vodeće" mjesto ili jednostavno da su njene namjere iskrene, da je vesela i raspoloľena za normalan susret.. I vjeruj mi da je bolje da se tako ponaąa, jer "svađe" između kuja kad se jednom pograbe puno su ozbiljnije i gore zavrąavaju od (obično) prenapuhanog galamljenja i odmjeravanja muąkih pasa. Naravno govorim o psihički stabilnim, socijaliziranim i "normalno" odgojenim psima..
A to ąto tjera muąke pse od sebe, i to je normalno - dosadni su joj i time im očito pokazuje da nisu dobrodoąli i da joj ne dosađuju bez razloga :mrgreen:
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Post by nedodirljiva »

:)
Last edited by nedodirljiva on 17 Feb 2013, 19:42, edited 1 time in total.
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Post by nedodirljiva »

:)
Last edited by nedodirljiva on 17 Feb 2013, 19:42, edited 1 time in total.
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
Maska
Alatničarka
Alatničarka
Posts: 635
Joined: 23 Jul 2003, 01:07
Location: Zagreb

Post by Maska »

Moj pes je bolestan...jako tesko bolestan.
Ima neku izraslinu na gusteraci,vjerojatno tumor...sto uzrokuje poremecaj secera u krvi...jako je slab.
Kontroliranim uzimanjem hrane nastojimo da se i secer drzi svojih granica jer nisu mu mogli odrediti tocnu terapiju da bi mu davali inzulin.
Siroti djukac...mozda bu mogel na operaciju ali s obzirom da je u 11-toj godini nisu nam bas preporucili...eto.
Image
User avatar
klija
dezurna balkonka
dezurna balkonka
Posts: 606
Joined: 20 Aug 2003, 03:39

Post by klija »

E,jebiga kad je takav ľivot i psi se razbole ka i ljudi,baą bezveze!Nedodirljiva drľ se,eto ostat ce ti Nera,i mala Luna,i cuvaj njih dvi!E,a ja sad imam pticu akrobata,koji viąe visi sa vrha kaveza nego ąta stoji doli,boji se svega,a mene najviąe :roll:
Gibaj se gibaj,gibaj
balerina
nedonošče
nedonošče
Posts: 748
Joined: 20 Feb 2004, 23:36
Location: Buje

Post by balerina »

danas sam uhvatila mog zlog psa kako se izvalio po mom cijeeeelom krevetu...
i to mu mogu oprostiti...
ali glavu je stavio na mog plisanog medu koji je najmeksi medo na cijelom svijetu...
ali opet...
bio je taaaaaako sladak...
s tom malom glavicom na medi.. uzivao je...
i duboko spavao...
pa sam ga samo njezno pomazila i ostavila ga...
moj slatkis...
:love:
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Post by nedodirljiva »

machckeeca wrote:danas sam uhvatila mog zlog psa kako se izvalio po mom cijeeeelom krevetu...
a kakvog pesonju imas!?
Last edited by nedodirljiva on 17 Feb 2013, 19:47, edited 1 time in total.
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
Post Reply