ko je tu lud

Ovdje možete napisati sve o svojim ljubimcima, velikim ili malim, čupavim ili ne, morskim ili kopnenim...
Post Reply
User avatar
la pittura
penzionerka
penzionerka
Posts: 5394
Joined: 16 Feb 2011, 11:16
Location: inspiracija

ko je tu lud

Post by la pittura »

Pas vise nije covjekov najbolji prijatelj, a s pravom se pitam da li mu je ikad i bio ili ga je samo upotrijebio a potom sutnuo, kao sto to cini sa svim sto mu je dostupno. Dovoljno mu je donio ptica, zeceva, veprova, odbranio mu je kucu i imanje toliko puta, spasio i po neki zivot, beznacajno. Danas za sve to postoje mnogo sofisticiraniji metodi.
Evo o cemu se radi…kad izadjem sa kuckom svi me gledaju ispod oka, vrebaju da li ce slucajno pisat na travicu gdje se od znakova da je zabranjeno za pse ne vidi travica, a nas kucak piski iskljucivo na travicu. Seljacka krv, kao gazdarica. :daa:
Da bi pak obavio ono drugo moramo se oko 5 i po ujutro popet na 300 m nadmorske visine i u boricima cucnuti i uzivati u cvrkutu pticica.
Sve se okrecem iza sebe, prate li nas i sta smjeraju, jer zasto nas inace tako gledaju?
Razmisljam da nabavim neko kiborg pseto. Sigurna sam da onda ne bi imali nikakvih problema. Jos ako je programiran da digne nogu, ali da nista ne ostavi iza sebe, bas bi to bilo simpaticno i ljupko.
Ima li toga kod vas? Kako vi stojite s ovim stvarima?
led, 'lad i di-s'-cipli-na gradele
User avatar
night fury
pripravnica
pripravnica
Posts: 211
Joined: 19 Jul 2011, 00:02
Location: Zg

Re: ko je tu lud

Post by night fury »

ja nemam problema s tim. a mislim ko bi spriječio psa da piški na travicu kad ljudi pišaju i to po betonu, a rade i puno gore stvari u grmlju ( i onda pas to pojede i smrdi kao kuga). fuuuuj!!!
a ako me neko i krivo pogleda, samo mu šušnem s vrećicama - ništa se ne brinite gospođo, skupljam govanca :)
ali da, nekima psi smetaju, ljudi postavljaju otrove za njih, to me brine u zadnje vrijeme...
User avatar
la pittura
penzionerka
penzionerka
Posts: 5394
Joined: 16 Feb 2011, 11:16
Location: inspiracija

Re: ko je tu lud

Post by la pittura »

ma o tome pricam. onaj su me dan zestoko nadrndali. suzavaju im prostor za kretanje, za zivljenje, truju, psuju. nevjerovatno. cude se kad vide kucka, a juce se dovukli iz nekih govana raznih. jos samo u zdravim seoskim sredinama te zivotinje u miru zive. u gradovima to postaje neugodno od ogranicenja, a kao daju im nesto. zbunjuje me sto vlasnici cute. imamo geta za kucke. ludilo.
led, 'lad i di-s'-cipli-na gradele
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: ko je tu lud

Post by djurdja »

ja recimo uredno skupljam govanca u vrecicu kad moj cucak obavi veliku nuzdu, i kaj se desi, posto nema postavljenih posebnih koševa, bacim tu vrecicu u običan koš jer obično nema u blizini ni kontejnera, i u večini slučajeva desi se da dodje komunalac i tu istu vrecicu izbaci iz koša van, jer kao nije u njihovoj nadleznosti brinuti se za takav otpad :zbunj: i onda oko koševa bude redovito pobacanih vrecica s kakicama ... za popizdit :swo:
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
Post Reply