Tužne sudbine ljudi koji su utjecali na vaše živote

Ovdje se mozete opustiti i neobavezno pricati o svim temama koje nisu obuhvacene ostalim kategorijama.
Post Reply
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Tužne sudbine ljudi koji su utjecali na vaše živote

Post by ow »

Tema je otvorena za sve javne ličnosti (posebno sa ovih prostora) koji su na bilo koji način utjecali na nas, koji su nam puno dali, a na kraju su ostali (i/ili umrli) sami gotovo anonimni i bez da im je društvo barem pokušalo vratiti ono što su oni nesebično davali drugima.

Na ovu temu inspiriralo me nekoliko komentara na FB vezano za Jadranku Stojaković pa eto da počnem s njom.

Njene pjesme su jako utjecale na mene. Ona nije imala pojma koliko se mojih emocija izlilo uz njenu "Sve smo mogli mi"
Koliko sam puta u nekim emocijama nabijenim trenucima, svirajući baš tu pjesmu pokušala nekoj kokoši dočarati što osjećam.

Kokoši se danas više i ne sjećam. Barem ne svih. I rasipala sam, brate, te emocije ko "pijan dinare" ne gledajući ni kome ni zašto ih dajem. Vjerujem da se to događa svima ispod 30-te.
No, Jadranka je ostala. I dalje njene pjesme meni liječe dušu.
Zato me stvarno jako rastužila ponovna svjesnost o njenoj sudbini danas.

Potpuno oduzeta u nekom staračkom domu a tek joj je 64. (ili već??)

Meni iz današnje perspektive legendarna izjava Janis Joplin: "Radije bih živjela deset superhiperludih godina nego doživjela sedamdesetu sjedeći u jebenoj fotelji ispred televizora!" - izgleda puno razumljivije.
phpBB [video]
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Tužne sudbine ljudi koji su utjecali na vaše živote

Post by ow »

Svi vole 80-te.
Mjuza, filmovi, knijge.
Kao da se tih 80-tih otpustila neka kreativnost, izašla iz okova hladnog rata, preskočila zatvorene granice, otela se vlastima i ostavila nam filmove, pjesme i uspomene koje su nas obilježile.
nakon takvog uzleta, logično je bilo očekivati korak naprijed u slobodu.
Na žalost, iako smo mi u Yugi svih tih godina bili napredniji od istoka, jednom nogom na zapadu ta sloboda 80-tih bila je samo privid.
Ta sloboda, ta kreativnost i mladost uplašila je Titove nasljednike, inferiorne likove koji nisu dorasli idejama na kojima je počivalo ondašnje društvo.
Danas je gotovo sigurno da je drogu na ulice Beograda 80-tih donijela UDBA.
To je bio daleko lakši, sofisticiraniji i neprimjetniji način da ubije one koji su donosili duh slobode nego da su ih izrešetali mecima (kako je to postalo popularno nakon rata).
Kao što je iz događanja koji su slijedili postalo savršeno jasno da je ista ta UDBA uz pomoć kriminalaca koje je imala pod kontrolom projektirala i rat, i smrt Jugoslavije kako bi naprosto podijelili plijen a kreativci 80-tih su tiho, jedan po jedan otišli u neki ljepši svijet.
Neki koji je puno bliže onom koji su oni pokušali stvoriti nego onom koji je njih uništio.

Sonja Savić - njene su uloge mirisale na lezbu, nije dala sve što je mogla i nažalost njen život, naročuto u vremenu nakon 90-te samljelo je društvo s kojim se nije mogla pomiriti.

phpBB [video]


phpBB [video]
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Tužne sudbine ljudi koji su utjecali na vaše živote

Post by ow »

Još jedna ikona 80-tih:
Posljednje godine života Margita Stefanović provela je u trošnoj garaži u beogradskom predgrađu Borča i skloništu za beskućnike na Voždovcu, a izdahnula je u Infektivnoj klinici u Beogradu. Već godinama prije nje umrli su i njeni prijatelji iz originalne postave EKV-a – Ivica Vdović, 1992. godine, Milan Mladenović, 1994. godine i Bojan Pečar, 1998. godine.
Nisam nikada kupila ni jednu ploču EKV-a. Kao pripadnik starije generacije mene su obilježili oni neki prije novog vala. Ali koncerti EKV-a (a gledala sam ih jedno 4-5 puta) svaki put su bili poseban doživljaj. Ogromna energija, čvrstina zvuka, bunt koji izvire iz svakog tona. I u tom svemu mirna, gotovo statična Margitina figura.
To je ono što ja pamtim...

phpBB [video]
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
pečat
studentica
studentica
Posts: 131
Joined: 17 Mar 2014, 07:42

Re: Tužne sudbine ljudi koji su utjecali na vaše živote

Post by pečat »

http://djh.hrt.hr/price-iz-hrvatske/110 ... ci-konjima

Ova djevojka je bila jedna iznimna osoba, takva se sretne jednom ili dva puta u životu.

I ako je netko voljan i najmanja donacija je potrebna. Hvala.
User avatar
cube
penzionerka
penzionerka
Posts: 4124
Joined: 06 Jan 2012, 03:34

Re: Tužne sudbine ljudi koji su utjecali na vaše živote

Post by cube »

Kad razmislim, nicija tuzna sudbina nije uticala na moj zivot :vrtiprst:
*CAUTION: Spending more then a few minutes with me could lead to a VERY serious addiction
Post Reply