kolko ste out?

Ovdje se mozete opustiti i neobavezno pricati o svim temama koje nisu obuhvacene ostalim kategorijama.
User avatar
Zlatka
penzionerka
penzionerka
Posts: 1131
Joined: 28 Oct 2012, 20:40

Re: kolko ste out?

Post by Zlatka »

laura wrote:Što ako netko balansira sa svojim životom sasvim dobro bez autanja i ako se pri tome osjeća dobro?
Misliš li da se one moraju autati i pri tom riskirati da izgube djecu ( što je vrlo lako moguće u mnogim sredinama ) ?
Što je sa onima koje nisu udane ali žive u takvim sredinama gdje je samo spominjanje pojma 'homoseksualnost' veliko zlo?
Mislim da se nitko ne može osjećati dobro ako potiskuje tako važan, određujući dio sebe pred drugima. Tu ne mislim da bi trebale to nabijati na nos svakome koga sretnemo, ali ljude s kojima smo u kontaktu bi trebali birati po tome prihvaćaju li nas ili ne..I ne, nemam iluzija o svijetu u kojem živimo i jasno mi je da zbog samoočuvanja često moramo pristati i na gore kompromise da ne bi npr.izgubile posao jer nam je šef homofobični idiot. Ali isto tako, koliko žena pristaje na mobbing ili seksualno uznemiravanje na poslu iz istog razloga..

Dok se žene ne budu same borile za sebe i pravo da odgajaju svoju djecu ništa se neće promijeniti. Ja ne dozvoljavam da mi nitko, ni država, ni soc.radnik, ni bivši, ni sudac kažu da nisam dobra majka zato jer sam lezba. Mi smo društvo i dok ne budemo imale muda reći jasno i glasno 'odjebite primitivci, lezbe smo i majke i volimo svoju djecu' well, ni ne zaslužujemo bolje.. jako dobro znam što je mala sredina jer sam u takvoj odrasla pa mi nikad nije palo na pamet podređivati svoj život njihovim uskogrudnim, zatucanim stavovima..I ne možeš ostati bez djeteta jer si lezba..bez obzira na sredinu..no, moraš biti dovoljno hrabra stati na crtu i boriti se za sebe i svoje dijete, a majci ništa ne bi trebalo biti teško za svoje dijete, ne?

Ne mislim da je outanje obaveza, ali ne razumijem kako čovjek može biti zadovoljan živjeti u društvu koje ga ne prihvaća, a ne napraviti bar taj mali korak.
My soul was removed to make room for all this sarcasm.
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: kolko ste out?

Post by Dodir_Svile »

laura wrote: Naravno da se cenzuriram, kao što se većina ljudi cenzurira u mnogim stvarima koje nisu seksualna orijentacija. I nisam rekla da sam samotnjak i da to radim drage volje, samo sam naučila živjeti s tim.
Ja ne kuzim zasto ti pises kao da se ne slazemo :lol: Ja se slazem s tobom i sve to stoji, ali ne mozes mi reci da ti je super sto se cenzuriras i da ti ne bi bilo super da kad neko kaze "Pazi, nekakva baba hoda za tobom" da mozes reci "Ne, to je moja zena." Jer taj stav "Nisam out jer mi je super ovako i to je moja intima" ne zvuci pretjerano uvjerljivo.

Plus, sve ovo sto je Zlatka napisala :peace:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: kolko ste out?

Post by laura »

Ja ljude ne biram po tome da li su homofobni ili ne ( jer to u startu i ne mogu znati, a i mnogi od njih nisu bazično homofobni nego su naprosto neinformirani ). Biram ih po nekim drugim kvalitetama od kojih je prva dobrota ( sad će te vi reći da homofobi tj neinformirani ne mogu biti dobri, znam, znam :roll: ). A roditelje, braću, sestre i rođake bome ne možeš birati, možeš samo pristati na to da ostaneš bez njih ako ne postoji način da ih pridobiješ na svoju stranu.
Naravno da sam pobornik borbe za svoja prava, ali ne na način da to radim pod svaku cijenu i na silu, već polako i smisleno. Društvo ipak polako sazrijeva čak i uz moju malu pomoć iako nisam out.
Zlatka igrom slučaja znam o kojoj maloj sredini ti pričaš i ta sredina koliko god je mala, ipak je milost božja spram nekih drugih, čak većih sredina koje sam upoznala, po pitanju tolerancije.
I da, žena se treba boriti za sebe i svoje dijete, ako joj to dijete prethodno ne bude oduzeto. Ne na način što će sudac reći: 'vi ste lezba i dijete dodjeljujem mužu', nego na način da će taj isti muž pronaći uz svestranu pomoć svoje rodbine i prijatelja način da ženi oduzme dijete s nekim drugim zakonskim objašnjenjem. A takvih osoba ima, poznajem osobno neke koje bi tako završile da pokušaju borbu u kojoj bi predočile istinu o sebi.
I što bi to onda bio 'mali korak'? Misliš li na outanje pred nekolicinom ljudi? Jer outanje samo po sebi je veliki korak.
Ja ne potiskujem baš uvijek taj dio sebe pred drugima, pa idem na prajdove i na druženje s lezbama :swoon:

A ti Dodiru, naravno da se ne slažem s tobom, ti bi nas najrađe sve postrojila i outala na televiziji :sere:
I zamnom nikad ne hoda nikakva baba :klep: , hodam ja za njom, brža je :wow:
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: kolko ste out?

Post by Dodir_Svile »

laura wrote: Ja ne potiskujem baš uvijek taj dio sebe pred drugima, pa idem na prajdove i na druženje s lezbama :swoon:
I to je super, ali ja samo kazem da bi ti sigurno bilo ljepse kad bi mogla da ne cenzuriras ni taj dio kad se cenzuriras. Ne kazem da se moras niti trebas outirati, nego da ne stoji to "meni je super sto se cenzuriram i skrivam".
laura wrote:A ti Dodiru, naravno da se ne slažem s tobom, ti bi nas najrađe sve postrojila i outala na televiziji :sere:
Ok, ovo se nadam da se zajebavas pa cu stavit smajli koji se smije. :ogle: Evo --> :lol:
laura wrote:I zamnom nikad ne hoda nikakva baba :klep: , hodam ja za njom, brža je :wow:
Sta, kad ugleda hranu? :lol:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Zlatka
penzionerka
penzionerka
Posts: 1131
Joined: 28 Oct 2012, 20:40

Re: kolko ste out?

Post by Zlatka »

laura wrote:Ja ljude ne biram po tome da li su homofobni ili ne ( jer to u startu i ne mogu znati, a i mnogi od njih nisu bazično homofobni nego su naprosto neinformirani ). Biram ih po nekim drugim kvalitetama od kojih je prva dobrota ( sad će te vi reći da homofobi tj neinformirani ne mogu biti dobri, znam, znam :roll: ). A roditelje, braću, sestre i rođake bome ne možeš birati, možeš samo pristati na to da ostaneš bez njih ako ne postoji način da ih pridobiješ na svoju stranu.
Naravno da sam pobornik borbe za svoja prava, ali ne na način da to radim pod svaku cijenu i na silu, već polako i smisleno. Društvo ipak polako sazrijeva čak i uz moju malu pomoć iako nisam out.
Zlatka igrom slučaja znam o kojoj maloj sredini ti pričaš i ta sredina koliko god je mala, ipak je milost božja spram nekih drugih, čak većih sredina koje sam upoznala, po pitanju tolerancije.
I da, žena se treba boriti za sebe i svoje dijete, ako joj to dijete prethodno ne bude oduzeto. Ne na način što će sudac reći: 'vi ste lezba i dijete dodjeljujem mužu', nego na način da će taj isti muž pronaći uz svestranu pomoć svoje rodbine i prijatelja način da ženi oduzme dijete s nekim drugim zakonskim objašnjenjem. A takvih osoba ima, poznajem osobno neke koje bi tako završile da pokušaju borbu u kojoj bi predočile istinu o sebi.
I što bi to onda bio 'mali korak'? Misliš li na outanje pred nekolicinom ljudi? Jer outanje samo po sebi je veliki korak.
Ja ne potiskujem baš uvijek taj dio sebe pred drugima, pa idem na prajdove i na druženje s lezbama :swoon:

A ti Dodiru, naravno da se ne slažem s tobom, ti bi nas najrađe sve postrojila i outala na televiziji :sere:
I zamnom nikad ne hoda nikakva baba :klep: , hodam ja za njom, brža je :wow:
Pa, ja mislim da homofob ne može biti dobra osoba, isto kao što to ne može biti rasist, nacionalist itd..da, vrlo sam isključiva :stara:

Kažeš da su neki naprosto neinformirani, okej, ako ne mogu već misliti svojom glavom, a nažalost malo nas je takvih, onda je na nama da ih informiramo. Pa će možda nekad reći: 'vidiš ona Zlatka je lezba, a ona mi je okej, možda te lezbe nisu nekakve bolesne luđakinje nego normalni ljudi kao ja? :dakle:

Rodbina ili ne, ima važnijih stvari od krvi..ne vidim zašto bi ja nekome (ili neko meni) trebao tolerirati nešto s čime se bazično ne slažem zato jer smo u rodu?

Vezano za djecu..nažalost znam o čemu pričaš, ljudi su smeće i nema čime se neće poslužiti da te obeshrabre i oduzmu ti nadu.. Taj kreten koji je djeci oduzeo majku nije to uradio zato jer misli da ona nije dobra majka jer je lezba nego zbog svog ega.

Dugujem ispriku svima koje su outane jer sam outanje nazvala malim korakom, a to definitivno nije mala stvar.
My soul was removed to make room for all this sarcasm.
User avatar
kika23
medo
medo
Posts: 643
Joined: 04 Mar 2008, 16:56
Location: zgb
Contact:

Re: kolko ste out?

Post by kika23 »

ja sam out onoliko koliko zelim biti!kome zelim reci kazem i tko zeli vidjeti,vidjet ce samo ako to zeli,neskrivam se!
Ipak ni na trenutak nisam uspeo pod njenim prozorom te noći da je
čujem kako diše, kako diše u snu...
User avatar
la pittura
penzionerka
penzionerka
Posts: 5394
Joined: 16 Feb 2011, 11:16
Location: inspiracija

Re: kolko ste out?

Post by la pittura »

meni fale oni koji imaju malo više autocenzure u svemu. srećom neke blisko poznajem i druženje sa njima velika mi je radost i čast.
led, 'lad i di-s'-cipli-na gradele
User avatar
daleka
penzionerka
penzionerka
Posts: 2965
Joined: 20 Aug 2012, 13:27
Location: udaljena

Re: kolko ste out?

Post by daleka »

Zlatka wrote:

Mislim da se nitko ne može osjećati dobro ako potiskuje tako važan, određujući dio sebe pred drugima.
Na ovo sam se javila samo zbog ove rečenice. Naime za mene zanaju otprilike dvije i pol osobe, s tim da je ova polovica
namjenjena mome djetetu, a ova dvojka je ipak malo karikirana.
I sasvim se dobro osjećam u toj svojoj koži. I uopće mi ne nedostaje to kaj ne mogu reći da idem sa svojom "curom u kino, more,
seks".
Ionak vodim ta neka dva života ,kako ih volim naizvati IN MY SECRET LIFE. Odlično balansiram među njima i
uopće nemam potrebe išta mjenjati.
A da li ću se ikada totalno "razgoliti" ovisi vjerojatno o tome koliko će dugo moji roditelji poživjeti. Jer oni su za sada jedine
osobe koje me u tome koče. Ne zbog nekog primitivizma, neupučenosti ili straha, već zbog toga što imaju previše
godina na leđima i što su kroz svoj život preživjeli previše šokova,što sa moje strane, što sa strane mog brata i ostalih
ljudi koji ih okružuju. I dosita smatram da nema smisla priuštiti im još jedno iznenađenje u ovim godinama.
Da odustanem ?!
Ne !!! Ne stoji mi !!!
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: kolko ste out?

Post by Jelena-E »

Razumeme ljude koji biraju da cuto o to me ko su. I ja biram kome cu reci a kome ne. Jedino sto mene licno nervira je to sto ako izaberem da precutim da sam lezbejka onda se u tisini pridruzim gomili onih koji misle da je biti lezbejka nenormalno sramota ili sta vec. E sad ja ne mislim da radim bilo sta nenormalno ili sramno, samim tim me izludjuje sto to moram kriti. Opet ia nekog iracionalnog straha, ne od ljudi koji me poznaju vec od onih koji me znaju tek onako, ja jos uvek cutim.
Ja se nadam da ce bar ona nekolicina ljudi koji znaju za mene, sledeci put kada budu u situaciji da se povede neka diskusija o gej-pravima mozda reci nesto pozitivno.
User avatar
hera
studentica
studentica
Posts: 136
Joined: 13 Mar 2004, 22:07

Re: kolko ste out?

Post by hera »

daleka wrote:
Zlatka wrote:

Mislim da se nitko ne može osjećati dobro ako potiskuje tako važan, određujući dio sebe pred drugima.
Na ovo sam se javila samo zbog ove rečenice. Naime za mene zanaju otprilike dvije i pol osobe, s tim da je ova polovica
namjenjena mome djetetu, a ova dvojka je ipak malo karikirana.
I sasvim se dobro osjećam u toj svojoj koži. I uopće mi ne nedostaje to kaj ne mogu reći da idem sa svojom "curom u kino, more,
seks".
Ionak vodim ta neka dva života ,kako ih volim naizvati IN MY SECRET LIFE. Odlično balansiram među njima i
uopće nemam potrebe išta mjenjati.
A da li ću se ikada totalno "razgoliti" ovisi vjerojatno o tome koliko će dugo moji roditelji poživjeti. Jer oni su za sada jedine
osobe koje me u tome koče. Ne zbog nekog primitivizma, neupučenosti ili straha, već zbog toga što imaju previše
godina na leđima i što su kroz svoj život preživjeli previše šokova,što sa moje strane, što sa strane mog brata i ostalih
ljudi koji ih okružuju. I dosita smatram da nema smisla priuštiti im još jedno iznenađenje u ovim godinama.
Potpuno se slazem sa tobom.Tako i ja razmisljam.
User avatar
Aryanim
Alea iacta est!
Posts: 7482
Joined: 25 Feb 2010, 14:01
Location: Zagorje

Re: kolko ste out?

Post by Aryanim »

nisam znala kud, pa cu tu...

OUTALA SAM SE VECERAS BRATU!!!!!!!!!!!!!!!!

:lol: :lol: :lol: :lol:
i sumnjal je vec prije, reko mi, cak kad sam mu to rekla se slavodobitno nasmijal jer je znaci dobro sumnjal... :lol:
‎"Why do we close our eyes when we pray, cry, kiss, dream?
Because the moust beautiful things in life are not seen but felt only by heart."
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: kolko ste out?

Post by laura »

Ary :super:
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
Aryanim
Alea iacta est!
Posts: 7482
Joined: 25 Feb 2010, 14:01
Location: Zagorje

Re: kolko ste out?

Post by Aryanim »

ja sam jos u soku... :lol: :hajhaj:
‎"Why do we close our eyes when we pray, cry, kiss, dream?
Because the moust beautiful things in life are not seen but felt only by heart."
User avatar
Zlatka
penzionerka
penzionerka
Posts: 1131
Joined: 28 Oct 2012, 20:40

Re: kolko ste out?

Post by Zlatka »

Aryanim wrote:ja sam jos u soku... :lol: :hajhaj:
čestitam :yeah:
My soul was removed to make room for all this sarcasm.
User avatar
cube
penzionerka
penzionerka
Posts: 4124
Joined: 06 Jan 2012, 03:34

Re: kolko ste out?

Post by cube »

par prijatelja zna, ostalima nikad nisam rekla/potvrdila zvanicno
nisam eto out zvanicno, ali mislim da sam pojavom i stavom prilicno "self-explanatory" tako da nema potrebe za mahanjem zastavom i vriskom na sav glas :roll:

ko treba znati - zna, ko ne treba - ne zna, oficijelno nikad ne negiram, ali ni ne priznam tako lako

nisam pristalica razglasavanja na sav glas i busanja u prsa sto sam gay, i sasvim mi je ok zivjeti u polu-out-polu-in statusu
*CAUTION: Spending more then a few minutes with me could lead to a VERY serious addiction
infinity8
pripravnica
pripravnica
Posts: 354
Joined: 16 Oct 2011, 20:44

Re: kolko ste out?

Post by infinity8 »

potpuno out.

živim, dišem... sloboda..
“It is part of the nature of every definitive love that sooner or later it can reach the beloved only in infinity.”
Rilke
User avatar
Jarac
penzionerka
penzionerka
Posts: 3757
Joined: 23 Mar 2012, 22:17

Re: kolko ste out?

Post by Jarac »

ako me netko pita: "jesi ti mozda lezba?", ja kazem da jesam. ako niko nista ne pita nemam potrebe ni reci ;)
loši dani dolaze.
loši dani dolaze sve češće.
sedimo i čekamo, misleći:
proći će.
ali dolazi dan kada
neće proći.
ostaće.
User avatar
inula
pripravnica
pripravnica
Posts: 387
Joined: 18 Apr 2011, 12:51

Re: kolko ste out?

Post by inula »

..dovoljno u ovom trenutku. Svako ima svoj tajming za objavu, ali mislim da je najvaznije od svega da porodica zna. A kada porodica zna, pitanja "ko zna, da li zna.." gube svu svoju snagu..
User avatar
my_way
pripravnica
pripravnica
Posts: 415
Joined: 23 Dec 2013, 21:08

Re: kolko ste out?

Post by my_way »

znaju moji prijatelji, a zna i porodica, s tim sto se prave kao da im nikada to nisam spomenula.. uglavnom, ne zvonim na sva zvona o orijentaciji, bliski ljudi znaju, ostali ce saznati vremenom
User avatar
mimmi
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 817
Joined: 01 Jun 2008, 00:00
Location: mjesec
Contact:

Re: kolko ste out?

Post by mimmi »

Zna moja sestra i sve moje bivše:) :dakle:
budi REALNA,
zahtjevaj od zivota
NEMOGUCE...
Post Reply