Traume iz djetinjstva

Ovdje se mozete opustiti i neobavezno pricati o svim temama koje nisu obuhvacene ostalim kategorijama.
User avatar
Jarac
penzionerka
penzionerka
Posts: 3757
Joined: 23 Mar 2012, 22:17

Re: Traume iz djetinjstva

Post by Jarac »

trauma mi je sto sam morala nositi glupi triko na tjelesnom odgoju a bila sam buca i bilo me sram.
loši dani dolaze.
loši dani dolaze sve češće.
sedimo i čekamo, misleći:
proći će.
ali dolazi dan kada
neće proći.
ostaće.
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Re: Traume iz djetinjstva

Post by fireandice »

Jednom sam kupila hrčke koje su mi upakovali u neku kartonsku kutiju. I vraćam se ja tako kući autobusom, stavila ih na sjedište pored, kad me zove mladić iza, kaže da mi je pobjegao hrčak. Ja pogledam, a oni progrizli sebi otvor i rastrčali se. Šta ću, traži ih i hvataj po cijelom autobusu među onim narodom, crvena k'o bulka.
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Traume iz djetinjstva

Post by laura »

fireandice wrote:Jednom sam kupila hrčke koje su mi upakovali u neku kartonsku kutiju. I vraćam se ja tako kući autobusom, stavila ih na sjedište pored, kad me zove mladić iza, kaže da mi je pobjegao hrčak. Ja pogledam, a oni progrizli sebi otvor i rastrčali se. Šta ću, traži ih i hvataj po cijelom autobusu među onim narodom, crvena k'o bulka.
I? Jesi li ih pohvatala? :ceka:
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Re: Traume iz djetinjstva

Post by fireandice »

Jesam :)
Al' sam ih morala pustiti kad sam stigla kući jer su ukućani bili zgroženi.
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Traume iz djetinjstva

Post by laura »

fireandice wrote:Jesam :)
Al' sam ih morala pustiti kad sam stigla kući jer su ukućani bili zgroženi.
to je dvostruka trauma :((
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Re: Traume iz djetinjstva

Post by fireandice »

Zapravo, mnogo ljepše su mi izgledali u prirodi, pa mi to uopšte nije bilo strašno.
Ovako nešto
Image
:)
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: Traume iz djetinjstva

Post by djurdja »

presladak :love:

negdje u srednjoj školi prijateljica mi je ostavila svoga hrcka da joj ga pričuvam tjedan dana jer je putovala negdje i nije ga imala nikome drugome ostaviti. nisam imala nikakvog iskustva, no mislila sam - nema beda. uglavnom hrcak je prvu noc ko lud, cijelu cijelcatu noc, jurcao po kavezu i onom kotaču koji se vrti. nisam oka sklopila do pred jutro kad se naglo umirio. ujutro ja se probudim, a to malo čudo leži na leđima i ne mice se. ni makac, mrdac, ništa, nada, njente.. usrala sam se. bila sam uvjerena da je jadan krepucnuo i pala sam u teški bed. suze krenule, mislim si, ubit će me prijateljica, ubila sam ga jer sam ga cijelu noc proklinjala. uglavnom tuga i jad. kad u neko doba - hop, đubrence se počne micati i probudi se, kao da ništa nije bilo. hrcak je imao ritam da po danu spava, a po noci divlja, sto ja naravno nisam znala :gloopa:
slijedeca avantura je bila čišćenje kaveza. stavila ja kavez u kadu, izađe zvjerčica, ja očistim kavez, al treba sad tu zvjer utjerati natrag. lovila ga ja dobrih pola sata po kadi, trči on ko lud, grize, a ja se bojala.. isuse.. to je bilo prvi i zadnji puta da sam ga čuvala :ljutimse:
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Re: Traume iz djetinjstva

Post by fireandice »

:lol: Baš si me slatko nasmijala :)
Da, oni su noćne živuljke. :cer:
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: Traume iz djetinjstva

Post by djurdja »

gdje si bila da mi to onda kazeš :cer: i naravno da je ta moja prijateljica umrla od smijeha kad sam joj sva jadna s podočnjacima, izmučena i izmoždena vratila životinjicu :cer:
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Traume iz djetinjstva

Post by Jelena-E »

laura wrote:djevojcice u vrticu mi nisu dale da se igram sa njima u zenskom kutku, tjerale su me :one:
I mene I osećala sam se odbačeno u obdaništu I nisam volela ići. Onda bi me baka ispratila do brda a ja bih se sama spustila dole između zgrada ulicom do vrtića al pošto mi se nije išlo ja sam plakala sve dok ne stignem do vrata I brisala oči rukavima nadajući se da niko neće primetiti kad stigenem.
Onda je bio jedan dečak koji je po celi dan sedeo ispred vaspitačicinog stola I nije se pomerao I ja sam nekako našla nešto smirujuće u njemu valjda I sela sam pored njega I tako sam danima sedela...on ništa nije govorio I nije se pomerao I meni je dosadilo pa sam prestala...
Kasnije sam bila u istom razredu sa njim u školi I to je moja prva velika ljubav.... Neznam dal to ima veze sa vrtićem... baš smešno...
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Traume iz djetinjstva

Post by Lea »

kad sam bila mlađa, možda su me i pogađale neke stvari/događaji. više ne. evo, ove koje mogu javno iznijet su one vrtićke... mrzila sam vrtić... nisam se družila s drugom djecom nego s tetama iz kuhinje, jer mi je nelagodu stvarala velika količina ljudi oko mene. drugo, u osnovnoj školi (nižim razredima) sam bila u recitatorima i trebala sam recitirati pjesmu koju sam napisala al mi učiteljica nije dopustila jer nisam znala pravilno izgovoriti slovo "r" (ni dan danas ne znam... al mi je jedna baba francuzica rekla kako je to njoj predivno pa sam razbila famu oko toga), tako da je jedan dečko recitirao umjesto mene. treće, na ekskurziji je trebalo ići u disco club, šta sam odbila, pa me tadašnja razrednica gotovo prisilila. oduvijek sam prezirala klubove... šta reći...
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
B. Cause
Tekla sam rnfa
Posts: 3756
Joined: 20 Sep 2013, 21:03
Location: Zagreb

Re: Traume iz djetinjstva

Post by B. Cause »

Jedna od trauma je iz vrtića....tad sam užasno sporo jela. Dok bih ja još na pola juhe tete kuharice su donosile drugi dio jela...sjećam se ko danas da su mi ćufte i pire doslovno bacile u tanjur s juhom... godinama ih zbog njih nisam jela :marti:
Image Image Image
TempusVernum
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 832
Joined: 17 Mar 2010, 12:31

Re: Traume iz djetinjstva

Post by TempusVernum »

nekidan san se sitila kako je mater vatala muhe i otkidala in krila da ne letu pa bi mi stavila na stol da se igran s time brat me podsitija ja san to vec potisnila :shock: boze sveti :hohoho:
User avatar
cube
penzionerka
penzionerka
Posts: 4124
Joined: 06 Jan 2012, 03:34

Re: Traume iz djetinjstva

Post by cube »

ratne traume 92-95 cu preskociti, teska tema za kopanje po mislima :roll:

u obdanistu sam imala traume od kuhane prase :shock:
*CAUTION: Spending more then a few minutes with me could lead to a VERY serious addiction
User avatar
whisper
penzionerka
penzionerka
Posts: 5902
Joined: 27 Oct 2010, 22:45
Location: istočno od raja..

Re: Traume iz djetinjstva

Post by whisper »

Nisu mi starci htjeli kupiti majmuna! :patnja: ..a prave traume imam tek sad kad sam ostarila :dakle:
User avatar
trag_u_beskraju
Traktorist u duši,ženskaroš u srcu
Posts: 4365
Joined: 24 Jun 2010, 13:59
Location: Čistim snijeg, može i za pare :D

Re: Traume iz djetinjstva

Post by trag_u_beskraju »

whisper wrote:Nisu mi starci htjeli kupiti majmuna! :patnja: ..a prave traume imam tek sad kad sam ostarila :dakle:
:lol: :lol: :lol:

Sad znam šta ću ti kupit :laugh: :cer:
Samo jednom se živi sve ostalo je reklamacija.
User avatar
whisper
penzionerka
penzionerka
Posts: 5902
Joined: 27 Oct 2010, 22:45
Location: istočno od raja..

Re: Traume iz djetinjstva

Post by whisper »

trag_u_beskraju wrote:
whisper wrote:Nisu mi starci htjeli kupiti majmuna! :patnja: ..a prave traume imam tek sad kad sam ostarila :dakle:
:lol: :lol: :lol:

Sad znam šta ću ti kupit :laugh: :cer:
+stan od 150 kvadrata sa garažom,i majmunom :laugh:
User avatar
trag_u_beskraju
Traktorist u duši,ženskaroš u srcu
Posts: 4365
Joined: 24 Jun 2010, 13:59
Location: Čistim snijeg, može i za pare :D

Re: Traume iz djetinjstva

Post by trag_u_beskraju »

Još dan danas imam trume od ćelavog Ivice, stresem se kad vidim tu bebu, to je bila muška beba toliko ružna da je dan danas ne bih primila u ruku ,stoji u jednom ormaru naravno ne otvaram taj ormar. Kao mala bila sam vragolasto dijete i voljela sam puno vremena provodit u selu, obično nisam dolazila na vrijeme kući kad mi je bilo rečeno. Mama je smao znala nazvat susjedu da me pošalje kući i da ako ne krenem na vrijeme da će doć ćelavi Ivica po mene, mali tragić je taj čas dotrčkarao svojoj kućici.....

Susjedi su me znali plašit duhovima i razno raznim pričama o njima, dan danas mi nije svejedno samoj ić po nekoj zamračenoj ulici pogotovo ako je duža od 500m i ako nema žive duše vani :pomak:
Samo jednom se živi sve ostalo je reklamacija.
User avatar
naturale blonde
Hvar u srcu
Posts: 4672
Joined: 19 Oct 2009, 16:42

Re: Traume iz djetinjstva

Post by naturale blonde »

ma koliko pazila i bila oprezna svako malo mi se desavalo da malim prstom od noge svom forcom udarim u stok od vrata,ili krevet ili stol,ili stolicu
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Traume iz djetinjstva

Post by laura »

Čekati u redu ispred samoposluge za kupiti ovakvo mlijeko, odabrati kesice koje nisu već probušene, donijeti ih doma u komadu, usuti u lonac i onda taj lonac slušati kako pišti da ti bubnjići popucaju :laugh:

Image
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
B. Cause
Tekla sam rnfa
Posts: 3756
Joined: 20 Sep 2013, 21:03
Location: Zagreb

Re: Traume iz djetinjstva

Post by B. Cause »

Nisi imala ono plastično postolje za ovo mlijeko? :laugh: Sjećam ga se, majčicu mu...
Image Image Image
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Traume iz djetinjstva

Post by laura »

B. Cause wrote:Nisi imala ono plastično postolje za ovo mlijeko? :laugh: Sjećam ga se, majčicu mu...
Plastično postolje? :mislim:
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
B. Cause
Tekla sam rnfa
Posts: 3756
Joined: 20 Sep 2013, 21:03
Location: Zagreb

Re: Traume iz djetinjstva

Post by B. Cause »

Ono u čemu to mlijeko stoji kad ga otvoriš, a da nije ločić :laugh: a ne znam kako se zove, vidi na slici (mi smo imali plavo)

Image
Image Image Image
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Traume iz djetinjstva

Post by laura »

Pa vi ste to mlijeko pili neprokuhano? :ljutimse:
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
B. Cause
Tekla sam rnfa
Posts: 3756
Joined: 20 Sep 2013, 21:03
Location: Zagreb

Re: Traume iz djetinjstva

Post by B. Cause »

Ja jesam, ne volim kuhano mlijeko. Samo svježe, iz hladnjaka :laugh:
Image Image Image
Post Reply