Godine da li su bitne ili ne

Lijepa ili ruzna iskustva koja zelite podijeli sa drugima.
Post Reply
ShowMeLove
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 33
Joined: 26 May 2006, 20:58

Godine da li su bitne ili ne

Post by ShowMeLove »

Upoznala sam curu koja je 9 godina mlađa od mene
Srce mi govori da je ona ta s kojom želim provoditi noci i dane,
a razum da sam prestara za nju.
Viđamo se vec par dana i svaki dan je skoro pa savršen,
osjecam se sretno i sretna sam a to dugo nisam bila.
Ne znam više gdje sam, što da mislim
Hajde cure da vas cujem što vi mislite može li ta veza uspjeti
Ona je predivna osoba, zgodna, pametna zapravo napokon sam naišla na curu koja mi u svemu odgovara osim godina
Zar godine stvarno nisu bitne ili...
blondi
balkonski foto album
balkonski foto album
Posts: 925
Joined: 11 Mar 2006, 11:06

Post by blondi »

ako to njoj ne smeta zasto bi to bio problem tebi ako ti je stalo do nje i ako je ona ta prava.
Godine nisu vazne ako je ljubav prisutna :wink:
User avatar
muvica
romantično-opaka
romantično-opaka
Posts: 256
Joined: 10 Mar 2006, 13:33

Post by muvica »

ukoliko nema velike razlike u "unutrasnjim" godinama...onda nema nikakvih problema!
u svakom slucaju, ako se osjecas sretno, zasto se sputavati? idi do kraja i uzivaj... :wink:

p.s. u ljubavi nema pravila, pa prema tome nema ni garancija da ce nesto uspjeti ili ne zbog ovog ili onog...
Na ovu zemlju sam svratila da ti namignem malo.
Da iza mene ostane nešto kao lepršav trag.
Zato - ne budi tužna.
Toliko mi je stalo da u tebi ostanem budalasta i čudno draga...


for B...
provincijalka
ovo je sazvežđe za nju provincija
ovo je sazvežđe za nju provincija
Posts: 271
Joined: 17 Feb 2006, 21:21
Location: here somewhere

Post by provincijalka »

potpisujem gornja dva posta!
iz iskustva, veza moze uspjeti, bez obzira na razliku u godinama.......
so, opusti se i uzivaj!!!!
A hold a felhok koze rejtozott ket csillag van csak az egen, mint a szemeid, mint a gyongyharmat, a...a...
crispy
Najčvršća (ili najčešća) guza balkona
Najčvršća (ili najčešća) guza balkona
Posts: 877
Joined: 19 Feb 2003, 20:56

Post by crispy »

muvica wrote:ukoliko nema velike razlike u "unutrasnjim"
slazem se :)
uvijek sam mislila da ne mogu biti s nekim tko je stariji vise od 2-3 godine od mene, a moja zena je mislila da ne moze biti sa mladjom osobom od sebe. Razlika je 6 godina, i super se razumijemo i slazemo :)
Image
Image.....pipni Image
User avatar
vancouverite
penzionerka
penzionerka
Posts: 1198
Joined: 28 Dec 2002, 09:48
Location: VANKUVER

Post by vancouverite »

ja mislim da je nuzno biti oprezna. ne zato sto nece biti ljubavi nego zato sto osobe izmedju kojih je dekada razlike...naprosto se mogu nalaziti u potpuno drugacijim fazama i imati (prirodno) drugacije potrebe.

ne radi se o nedostatku ljubavi, pominjem, ali ljubav nije sve, ima nesto i u prakticnim savjetima.

uzgred, i ja govorim iz (dugogodisnjeg) iskustva.
O ucitelju... vrati mi klikere.....
D. Lukic
ShowMeLove
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 33
Joined: 26 May 2006, 20:58

Post by ShowMeLove »

Curke hvala vam na savjetima i slažem se sa svakom od vas i prihvacam svaku vašu rijec, ali mene hvata panika zbog te ebene razlike.
Iskreno sam se zaljubila mislim i ona isto barem se tako ponaša
Nikad nisam imala toliko mlađu curu i svašta mi pada na pamet
Naprimjer da je puna života, znam sebe u njezinim godinama Bože nije mi bilo kraja i snage, energije uvijek sam imala.
Necu reci da sam stara baba jel nisam ali bojim se njezine mladosti
bojim se da ju necu uvijek moci pratiti,
One unutarnje godine nam se slažu ona je dosta zrela i otkacena zna se postaviti kako treba u svakoj situaciji
Ah Zaljubljena sam i osjecam da letim kad sam blizu nje
ne mogu si pomoci pomirit cu se s tom razlikom pa šta bude :cool:
zmajka
zna puno o kamenolomima
zna puno o kamenolomima
Posts: 2596
Joined: 17 Feb 2003, 18:35
Location: van sebe
Contact:

Post by zmajka »

Samo malo...a koliko ti imaš godina?
Ako imaš 25 onda je tolika razlika u godinama itekakav problem.
Ako imaš 40, problema nema.

Bila sam u vezi sa osobom (jebat ga, muškog spola) koji je bio mlađi od mene baš devet godina. Imala sam 28, on je imao 19. I super je to bilo. On neiskvaren, mio, drag, sa krasnim čvrstim tijelom (sad mi se ne čini baš tako dobrim tijelom, nema sise :DH: ) i očima koje su u oblacima prepoznavale oblike...ali ja sam već prošla ono šta njega tek čeka, i ja više nisam bila tako bezazlena i neiskvarena životom kao on. Već sam povrijeđivala i bila povrijeđena. Već sam saznala kako je to brinuti se o sebi (ako nikako drugačije, onda financijski)....a on je još mislio da je svijet tu da nas zadovolji...
Prekinula sam to, nizgled, zbog gluposti. Naime, on nikad nije gledao "Gustava". Na crtić mislim. Glupost, jel' da? Ali i nije. Jer Gustav je crtić moje mladosti. Primala sam se u pionire (a on samo teoretski zna šta su pioniri). Sjećam se nestašice čokolade (a on misli da su Milke postojale od vremena prije Krista). Nosila sam kutu u školu (a on misli da je školska uniforma - odjeća sa potpisom nekog kreatora..ili u najmanju ruku Benneton)...i tako dalje i tako bliže.
Ne znam...možda je do mene ali ja bih radije bila sa starijom osobom, koja ima više iskustva od mene (ne mislim tu na seks ni emocije, nego na čisti život i njegove situacije) nego sa nekim sa kim bi trebala prolaziti sve ponovo. Ili kočiti tu osobu?...hmm...
Samo se ti pomiri sa razlikom, tko kaže da je moje iskustvo difoltno? Uostalom, bilo mi je divno sa njim, sve do kraja. A i kraj nije bio ružan. Jer sam znala da to nikuda ne vodi...a i on je shvatio na kraju.
Non c'è limite alla fantasia...

Volim te mama al' ne više od 50 grama.
infinity
jebeno nježna
jebeno nježna
Posts: 713
Joined: 27 May 2006, 13:41
Location: zagreb

Post by infinity »

bila sam sa curom koja je starija od mene nešto manje od 7 god..3.5 god.. ali to je nekako i išlo, jer sam ja poprilično ozbiljna za svoje godine..
starija cura i ja, može ići na duže staze...ali obrnuto, mlađa cura i ja.. ne znam baš, nisam još to iskusila.. btw, nikad nisam bila u vezi s mlađom curom od sebe.. :roll: :shock:

konkluzija..sve se može i ništa ne treba odbijati u startu..ako se poklope zajednički interesi, dobra komunikacija, fizička i psihička privlačnost, zašto ne.. :beer:
..ljubav nema pameti kad se ponos izgubi,
priznaj da si spremna sad za to..
provincijalka
ovo je sazvežđe za nju provincija
ovo je sazvežđe za nju provincija
Posts: 271
Joined: 17 Feb 2006, 21:21
Location: here somewhere

Post by provincijalka »

ja nisam nikad ni upoznala curu da je lez/bi, a da je mladja od mene :roll: .ali, mislim da sve vrijedi pokushati.
A hold a felhok koze rejtozott ket csillag van csak az egen, mint a szemeid, mint a gyongyharmat, a...a...
Original-Emi
..želi nešto romantično...
..želi nešto romantično...
Posts: 692
Joined: 06 Jun 2003, 08:29
Location: Frankfurt
Contact:

Post by Original-Emi »

Moje prvo iskustvo bilo je s curom od 19 godina. Ja sam bila 29. Za mene je to bila velika razlika i nikako se nisam mogla pomiriti s tim. Imala sam osjecaj da joj nesto oduzimam. Nakon par tjedana sam prekinula vezu, a ona me jos vise od godinu dana proganjala. Ali ne moze se suditi po bilo kojoj vezi, jer svaka veza je drugacija. Zelim vam srecu
Kad nekog sretnes ne dozvoli da ode,a da ga ne ucinis jos sretnijim!
User avatar
Logan
penzionerka
penzionerka
Posts: 1006
Joined: 27 Mar 2004, 19:58

Post by Logan »

vreme je samo ljudska projekcija beskonacnosti... + relativno je! :lol:
godine, prazne cifre na papiru, potpuno nebitno!
imala sam 19, ona 36...bile smo zajedno nekih godinu i po...jos uvek imam onaj pokvareni kez kad se prisetim :mrgreen: :twisted: 8:) lol
Osloboditi se svojih predrasuda i neosnovanih strahova jedini je nacin za zivot. Nikad se ne treba kajati zbog onoga sto smo ucinili, vec samo zbog onog sto nismo! :lol:

Don't worry, be happy! :wink:
"may your words be tender, for some day you may eat them" ;)
Anna-Marie
CIA agent
Posts: 261
Joined: 06 Sep 2005, 11:38
Contact:

Post by Anna-Marie »

godine nisu bitne... ( naravno, u slucaju da je ona maloljetna a ti imas preko 30... to je druga prica).
ja sam uvijek bila sa starijm djevojkama. moj prvi seksualni kontakt sam imala sa 14, skoro 15 sa djevojkom (zenom) od 26... ( okej, ovo je mozda pedofilija, but i don`t feel abused :lol: )... mislim, uvijek su me privlacile starije djevojke. nisam nikada imala nesto s mladjom od sebe. u zadnje vrijeme, pogotovo kad sam bila na moru opazala sam skoro pa iskljucivo hot mame s djecom ( ili bez) 35 plus... doduse, najuspjesnija "veza" je bila kada nije bila u pitanju tolika razlika u godinama.
ne znam kazu da srce ne bira, a jel` to tako i sa pickom.... :mrgreen:
every tool is a weapon if you hold it right
Tigrica
botaničarka
botaničarka
Posts: 883
Joined: 17 Aug 2006, 17:14
Location: SNOVI
Contact:

Godine nisu bitne

Post by Tigrica »


Godine nisu bitne, to su samo brojke na papiru. Ako se osjećaš živom pored nje i kao da je sve savršeno - godine tu imaju najmanju ulogu. I ja sam u toj situaciji, razlika u godinama je velika ali kada je kraj mene sve je ostalo nebitno! :wink:
...Jedna će mandolina svirati ovu noć...
User avatar
sqo5
zena pod nadzorom
zena pod nadzorom
Posts: 237
Joined: 02 Aug 2006, 18:59

Post by sqo5 »

da jako su bitne..mozda je na pocetku sve to bila neka iluzija...no na svu srecu svemu dođe kraj pa i tome..
bar u mom slucaju
inace nemam nis protiv razlika u godinama ali kod mene je to ispalo kobno...ma sto god mislili...jebiga pocelo je da gusi i davi..sorry ali jee..
...eto poz mojoj zeni :) :mrgreen:
Last edited by sqo5 on 01 Nov 2008, 22:14, edited 1 time in total.
novalja
vrtic
vrtic
Posts: 15
Joined: 06 Jul 2006, 08:48

Post by novalja »

Razlika u godinama??? Eh, ona je bila mladja 9 godina. Nije bitan izgled toliko, ali meni je bitna komunikacija i ponasanje vani...sa drustvom, u restoranu, u kaficu...
Ovisi jel preko 30 ili ne! I naravno, da li znaju svi oko tebe ili ne...
Mladje imaju miris mlijeka a piju krv...Medjutim ja jos uvijek ne mogu davati savjete...opeklo me!
Swanheart
Zlo od deteta - ego maniac
Zlo od deteta - ego maniac
Posts: 377
Joined: 07 Jul 2006, 23:48
Location: burek u svemiru

Post by Swanheart »

razlika u godinama...kod mene je bila slicna situacija
ona 29 ja 19
ona hoce ozbiljnu vezu-meni naravno sa 19 godina ne pada na pamet da razmisljam o ozbiljnoj vezi
tako je trajalo nekih 20-ak dana
i sve otislo(da ne kazem/napisem gde)
mada ko kaze da ce sa tobom biti tako
Don't stand in my way
With nothing to say
And think you're the world

Cheers Darlin'

www.myspace.com/_incubus_
Neve
rostiljam u "Zenici".....
rostiljam u "Zenici".....
Posts: 513
Joined: 18 Dec 2002, 22:26
Location: B`n´H
Contact:

Post by Neve »

Star si onoliko koliko se osjecas staro. Ako stvar izmedju vas funkcionise, zasto bi onda godine bile problem... Vrijeme ce pokazati, a za to vrijeme.. uzivaj.
... To sto zivim u Banana stejt, ne znaci da sam glup i da sam strejt ...
User avatar
jabooka
Klimam da vrijeme brze prode
Klimam da vrijeme brze prode
Posts: 2324
Joined: 21 Mar 2006, 19:03
Location: nigdje

Post by jabooka »

pravi odgovor je kako kome
improvizacija je moj hobi
novalja
vrtic
vrtic
Posts: 15
Joined: 06 Jul 2006, 08:48

Post by novalja »

Samo je vrijeme sposobno procjeniti koliko je ljubav vazna u zivotu!
sanjajte sto zelite sanjati, idite kamo zelite ici i budite sto zelite biti.Jer samo je jedan zivot i samo jedna prilika da ucinite sve ono sto zelite uciniti...
Godine nisu vazne, tako se barem kaze, medjutim...i jesu!
Obrazovanje, razgovor, shvacanje, odgoj...sve je to vazno, nakon upoznavanja i nakon onoga cemu svi tezimo...nekoj ljubavi!
nobody
vrtic
vrtic
Posts: 12
Joined: 03 Jul 2003, 14:48

Post by nobody »

Godine,jebene godine,i te kako su vazne.Zamislite(nema se tu sto previse zamisljati ni razmisljati)nekog u vezi gdje je razlika u godinama 9-10 godina pa na vise.O cemu oni razgovaraju,sto im je zajednicko,NISTA,ili mozda samo sex,ali i to je upitno,zasto?Zato sto ce se onaj stariji uvijek,gotovo uvijek "sramiti"svog tijela,a vodjenje ljubavi iliti samo sexanje u mrklom mraku je shit.Eto drage moje zato ja trazim nekog svojih godina.
User avatar
vancouverite
penzionerka
penzionerka
Posts: 1198
Joined: 28 Dec 2002, 09:48
Location: VANKUVER

Post by vancouverite »

i ja sam tako trazila, pa sam opet zavrsila sa zenom nesto starijom od sebe (ne puno doduse). stvar je u sljedecem - stiditi se mozes i kad si mladja.
O ucitelju... vrati mi klikere.....
D. Lukic
User avatar
noise
Zamalo punoljetna
Zamalo punoljetna
Posts: 1677
Joined: 23 Aug 2006, 11:17
Location: leglo razvrata i bluda

Post by noise »

znam jedan par gdje je razlika u godinama okruglo 20god...
i pasu si savrseno... i funkcioniraju izvrsno vec cca 20god..
moj zakljucak: ako se dvije osobe 'nadju', godine nisu vazne :!:
..svaka macka, koja drzi do sebe, izraziti je ljubitelj toplane....
infinity
jebeno nježna
jebeno nježna
Posts: 713
Joined: 27 May 2006, 13:41
Location: zagreb

Post by infinity »

hm, ja kao financijaš uvijek imam u vidu koliki je postotak takvih parova.. :|
izuzetno je to rijetko, ali naravno da se ponekad dogodi..
..ljubav nema pameti kad se ponos izgubi,
priznaj da si spremna sad za to..
User avatar
zujalica
penzionerka
penzionerka
Posts: 4726
Joined: 11 Jul 2006, 00:09
Location: Na rubu pameti

Post by zujalica »

O cemu oni razgovaraju,sto im je zajednicko,NISTA,ili mozda samo sex,ali i to je upitno,zasto?Zato sto ce se onaj stariji uvijek,gotovo uvijek "sramiti"svog tijela,a vodjenje ljubavi iliti samo sexanje u mrklom mraku je shit.Eto drage moje zato ja trazim nekog svojih godina.
pričaš napamet... :roll:
kako znaš da one nemaju o čemu razgovarati....a sex?vidiš(u stvari,ne vidiš),ja se ne sramim svoga tijela...sudiš po pričama ili po iskustvu,nobody?
Svaka je ljubav ista,osim one prave....
Post Reply