mojoj majci

Lijepa ili ruzna iskustva koja zelite podijeli sa drugima.
Post Reply
User avatar
micka
vječno nedonošče
Posts: 2510
Joined: 13 Aug 2008, 02:46

mojoj majci

Post by micka »

mojoj majci

hvala majko sto me stvoris, sto mi dajes zivot
hvala ti majko sto me svjetloscu hranis
hvala ti sto mi das da zivim.
hvala ti majko na moje dvije ruke
dvije noge da te prodjem,
hvala ti na glavi i na srcu i na oku da te vidim i volim i ljubim.
hvala ti draga majko sto mi das da te upoznam.
hvali ti na vrucem dahu u hladno jutro
na toplini pod suncem
na boli zivota
na sreci postojanja.
hvala ti majko sto si moja i svacija
sto nisi sebicna i skrta,
hvala ti na darezljivosti i strpljenju
i bezgranicnoj ljubavi majke za svoju djecu...
hvala ti Zemljo, majko moja..........
Last edited by micka on 15 Oct 2008, 16:29, edited 1 time in total.
NEPOTIZAM UNISTAVA DEMOKRACIJU!!
User avatar
Vulf
U VulfiCinoj koŽi
Posts: 2003
Joined: 13 Sep 2006, 11:01
Location: 00:00

Post by Vulf »

Respect Majci !!!
User avatar
micka
vječno nedonošče
Posts: 2510
Joined: 13 Aug 2008, 02:46

Post by micka »

( i u a..jebena disgrafija....)
NEPOTIZAM UNISTAVA DEMOKRACIJU!!
User avatar
malena8
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Posts: 4135
Joined: 07 Aug 2007, 16:37
Location: Miami, Florida

Post by malena8 »

Ja bih napisala nešto za svoju Majku, samo da uhvatim vremena.
  • Дaни су kaдa сe kидa биjeли пaпир нa maлeнe komaдићe и oсjeћa вeлиka пotрeбa зa mирom.
User avatar
micka
vječno nedonošče
Posts: 2510
Joined: 13 Aug 2008, 02:46

Post by micka »

svi tu pisemo svojim mamama... :znas?:
NEPOTIZAM UNISTAVA DEMOKRACIJU!!
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

Da nisi bila dobra kad je to trebalo bit , mene nebi vise bilo :cool: (mami)
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Post by hellen_stewart »

Draga moja mama,majko,majčice

kada bi samo znala ono što ne znaš odrekla bi me se preko "vesele sveske",ali bolje da ne znaš,jer ovako sam ja tvoja miljenica,tvoj ponos i sve ono "što si željela da budem".Uzorna sam supriga i majka,kada bi samo znala ono što ne znaš,draga moja majčice...Hvala ti što si me uvijek štitila,pazila pružala mi podršku u svemu ali pitam se da li bi to isto radila da znaš ono što ne znaš?Samo jednom u mom životu nisi me podržala,ali majko tada sam te najviše trebala.ali opraštam ti jer nisi znala a otkud si mogla i znati?Rekla sma da se ne želim udati,da ga ne volim baš toliko,ali ti si rekla "nemoj nam tu sramotu".E draga moja majko,poslušah te i sada sam ti tako nesretna....a ti ne znaš,ništa ti ne znaš draga moja mama ...Ipak,ja znam da si za mene zelila ono najbolje,znam da me volis najvise na svijetu,ipak hvala ti za sve moja draga mati!!!!
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
User avatar
Leelou
studentica
studentica
Posts: 187
Joined: 11 May 2008, 08:13
Location: Lost in time and space

Post by Leelou »

Sve bi dala da samo još jednom popijemo kavu... Ne moramo čak ništa ni pričati. Da popijemo kavu u tišini. Ništa drugo nije bitno.

P:S. Donesem Ti cvijeće ovih dana.

Volim Te, mamice.
Piše lijevo...
User avatar
zujalica
penzionerka
penzionerka
Posts: 4726
Joined: 11 Jul 2006, 00:09
Location: Na rubu pameti

Post by zujalica »

Majko draga što me rodi....vrati me ako ikako možeš!! :)
Svaka je ljubav ista,osim one prave....
User avatar
malena8
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Posts: 4135
Joined: 07 Aug 2007, 16:37
Location: Miami, Florida

Post by malena8 »

Majko jedina,
smiješno mi je uopće ovo što pišem. Nekako mi stoji u podsvjesti da će se jednom sve ovo srušiti poput loše namještenog zastora i da ćeš ti biti ovdje kao što sam sada ja. Tko zna, možda ovo i pročitaš. Sve me to nekako jadno zabavlja. I sada kao da osjetim tvoju bol i tvoje suze koje su nekad bile zbog mojih suza u tvojem naručju. Ti si me jedina tada i razumjela, a oni su svi ostajali "za stolom", svi su me majko 'izdali' pa i sestra za koju sam rekla da je ispred svih, ispred tebe. Kad sam bila u pravu i kad nisam, ti si bila tu. I znaš, stari mi je to i prije nekoliko dana govorio. Sjetio se onog ključića i tebe kako si rekla da ne znaš, a znala si. Hvala ti. Sada znaju svi, tada je to bila naša tajna.
Kako nam je bilo lijepo: "živ-žav, živ-žav" na Livadi, moje trčanje k tebi kad si se vraćala s posla ili kad si me vodila na posao. Pretpostavljam da su moji crteži još nalijepljeni na onom zidu u uredu, rekla mi je Silvija kad sam je zadnji put vidjela, a Tonči, iako me više ne prepoznaje, ponovno je ispričao ono oko mog kulturnog telefoniranja i zajebavanja Sonje.
Pomalo je dosadan s time, ali ok to sam ti rekla i prije 12/13 godina.
Da ne zaboravimo, one slike tebe u crvenoj košulji rukom na pasu, što nacrtah u vrtiću, se i dan danas sjete. Samo te podsjećam da se sjetiš kako si tada bila ponosna mnome. I sada si, znam to. Samo hoćeš li biti za nekoliko godina? Zašto ja mislim da me ne bi razumjela? Zašto me strah od one koja me najbolje razumije? Ostao mi je gorak okus od onda kad sam ti bila rekla za Marina. Nisi ga više mogla podnijeti. Tako me je bilo sram, bilo mi je žao što sam ti uopće nešto rekla. I danas me je sram, nakon toliko vremena kad ga netko spomene. Tako bi mi ponovno bilo neugodno da sam ti rekla, svaki put kad bih te pogledala u oči. Ne znam kad ću ti kazati ove neke stvari. Žao mi te je, žao mi je 'nas', žao mi je svega. Koliko si mi znala dati mira svojim pogledom, svojim zagrljajem, toliko bi me s pogledom ljutnje mogla slomiti.

Cijelo vrijeme si mislim kako sam drugačija od tebe, kako sam totalna suprotnost. I znaš, kad malo bolje promislim, osim po pitanju izbora moje odjeće, nismo puno drugačije. Ima tebe dosta u meni. Vidiš li to? Da je barem još samo malo više tvoje umjetnosti u meni kojoj se svakim danom sve više divim kako dolazim do nekih spoznaja, a manje ovog nepoznatog prkosa i tvrdoglavosti... Misliš li i ti kao i ja da je to genetika s one strane, ha? :hihi: A legendo.

Previše pišem ovdje, ne znam ni čemu. Ovo će neki nepoznati ljudi čitati, a teško da ćeš i ti od koje meni bliže nema. A tako je lako vjerojatno, ah. Još mi onaj, kako ja to zovem Dnevnik struje svijesti, stoji na drugoj polici u ormaru. I sve da ću ga pomaknuti, a nikako. Još kad se sjetim da si se javila Njoj na telefon i što si mi kasnije sve govorila? Ma je li moguće da znaš? Kako mi nisi rekla, zašto šutiš?
Oprosti mi majko. Ovo ti pišem prvenstveno kao čovjeku od kojeg očekujem da me razumije. Nemoj ni ovaj put biti kao drugi, ti i ja smo jače od svih, ti i ja smo iznad njih. A sve je to ljubav, ti bi to barem trebala znati, ti koja si pisala o tom, ti koja si ljude ostavljala bez daha.
Oprosti što si se svađala radi mene sa starim milijun puta, oprosti što te uvrijedih, oprosti što rekoh da te mrzim, oprosti što si morala trpjeti moje hirove, oprosti što ti ne rekoh za piercing, oprosti što rijetko kad učinih što bi ti zatražila od mene, oprosti što ti i sada lažem da sam u krevetu s laptopom, a ustvari sam na stolnom i najvažnije, oprosti što ti ne rekoh barem 10 puta na dan koliko te volim i koliko si mi potrebna. Cijelo vrijeme ja griješim misleći da si mi dužna bezuvjetnu ljubav, ali nije istina. Ponašam se bahato, ali ne samo prema tebi, već i prema drugima. I tad smo se svađale kad si to govorila, jest majko, imala si pravo.

A ja... Promijenila sam se. Mene su ustvari zezle neke okolnosti u životu, nije sve kao u onim našim pričama.
Da mogu, rado bih i sada da mi dopustiš da mijenjam kraj. Tako me strah mama...
  • Дaни су kaдa сe kидa биjeли пaпир нa maлeнe komaдићe и oсjeћa вeлиka пotрeбa зa mирom.
User avatar
seagull
leteći punoglavac
leteći punoglavac
Posts: 1703
Joined: 08 Apr 2007, 23:07

Post by seagull »

nekako ne mogu pretociti u rijeci ono sto ti zelim reci, ali znam da znas, isto kao sto znam i ja...
"iluzija je prosvjetljenje;
prosvjetljenje je iluzija"
User avatar
micka
vječno nedonošče
Posts: 2510
Joined: 13 Aug 2008, 02:46

Post by micka »

..ovo je za tebe, druga mamo, koja to i nisi nikada ni bila......
NEPOTIZAM UNISTAVA DEMOKRACIJU!!
User avatar
micka
vječno nedonošče
Posts: 2510
Joined: 13 Aug 2008, 02:46

Post by micka »

za tebe, od koje ne dobih nista, cak ni osjecaje da si mi mama. ti si samo neki stranac za mene koji se javi mailom i ocekuje da je volim da joj pricam kako zivim, sto radim. jel pitas dal ikada ista trebam? jel se pitas kako mi je?
oces li mi svaki put spomenut djecu?ili, trebala bi ovo ili ono??od kud si to uzimas za pravo draga "majko" kada me nisi naucila ni zube prati?
ljuta sam na tebe, ljuta vec 25 godina.neznam sto cu s tobom.nemogu ni rec ni hvala sto si me rodila, cak ni to.
ne zelim te vidjeti, ne zelim ni da dolazis svakih 5-6 godina. cemu gluma? za koga? samo za tebe, za veliku, uspjesnu mamu od troje djece. brata si vec upropastila , sestru mi, meni si se uskratila i uzela dio djetinjstva.
ali neces vise draga "majko" neces!!
to ti obecava tvoja razmetna kcer!!
NEPOTIZAM UNISTAVA DEMOKRACIJU!!
User avatar
piz_darija
Pizda_rija
Pizda_rija
Posts: 1997
Joined: 11 Aug 2006, 12:24
Location: s kraja svijeta, tamo gdje se pada...

Post by piz_darija »

Image

hvala!!!
Image
Ameli
studentica
studentica
Posts: 102
Joined: 04 Dec 2007, 11:52
Location: jug dalmacije

Post by Ameli »

mama, za te pisma od hanke"mojoj majci"
User avatar
klija
dezurna balkonka
dezurna balkonka
Posts: 606
Joined: 20 Aug 2003, 03:39

Post by klija »

Majko najdraža umukni više jer te jednostavno ne mogu više slušati :roll:
Gibaj se gibaj,gibaj
User avatar
zujalica
penzionerka
penzionerka
Posts: 4726
Joined: 11 Jul 2006, 00:09
Location: Na rubu pameti

Post by zujalica »

Draga moja majko...nema šta da ja tebi sad tu pridikujem...niti želim..niti mogu...a i zašto bi?

Jučer...osjetila si i rekla..ne zatvaraj se u ljušturu,druži se sa prijateljicama,sve je tako kratko i brzo,prebrzo!

Majko,već duže vrijeme mislim da si lezba :) :luv:

A ti,druga moja majko...koja si me vodila kroz djetinjstvo,e tebe sam trebala više slušati,sad bi neke stvari bile drugačije.Imala si strašan talent za ''prepoznati'' ljude.Na žalost,ja ne.... :(
Svaka je ljubav ista,osim one prave....
User avatar
mimmi
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 817
Joined: 01 Jun 2008, 00:00
Location: mjesec
Contact:

Post by mimmi »

Nikad nisam zamisliti mogla
da cu tvoj plemenit lik nestati
i da ce tvoje VELIKO SRCE
MAJKO zauvijek prestati kucati.
Da ce sve u jednom trenu
obaviti tama
i da na ovom surovom svijetu
ja bez tebe ostala sam sama.

VOLIM TE MAMA * zao sto ti to svaki dan nisam govorila*a znam da si znala to...
Hvala ti za svu bezgranicnu ljubav koju si mi dala,za svu podrsku i kad pogrijesim bila si na mojoj strani i bez previse rijeci ucila me kako zivjeti i pomagati,kako voljei i postivati.
Bez rijeci smo se razumjele.I znam sve bi ucinila za mene bas sve...
HVALA TI ZA SVE
VOLIM TE ZAUVIJEK
budi REALNA,
zahtjevaj od zivota
NEMOGUCE...
User avatar
sqo5
zena pod nadzorom
zena pod nadzorom
Posts: 237
Joined: 02 Aug 2006, 18:59

Post by sqo5 »

mama daj shvati ja sam :gay:
fala ti na svemu...volim tee :wink:
User avatar
Mrki Medjedj
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 59
Joined: 30 Sep 2008, 20:12
Location: moja soba

Post by Mrki Medjedj »

mama...stvarno te volim, i zelim ti sve najbolje i uvijek cu biti tu kao sta si ti bila uz mene ali zeno de vise sjasi s te iskrice! :evil:
...нишани горе в небо...и замолкни во тишина...
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

Mislim da je moja mama jedino stvorenje koje moze istrpit moje povremeno grintuljanje , ostali nemogu , nije sad da meni to nesmeta ali eventualno svi zbog te moje povremene odlike nađu nacin da me povrijede i bas ponekad nije to nit meni nit njima na cast :|
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
mimmi
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 817
Joined: 01 Jun 2008, 00:00
Location: mjesec
Contact:

Post by mimmi »

budi REALNA,
zahtjevaj od zivota
NEMOGUCE...
User avatar
sama
blagoslovena, blagoslovena
blagoslovena, blagoslovena
Posts: 1050
Joined: 26 Sep 2008, 02:56
Location: snovi

Post by sama »

nemam sta da kazem toj zeni,ukopa me zivu...
ZNAM DA CES DOCI I ODNIJETI ME U PALACU VJETROVA
User avatar
malena8
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Posts: 4135
Joined: 07 Aug 2007, 16:37
Location: Miami, Florida

Post by malena8 »

malena8 wrote:Ponašam se bahato, ali ne samo prema tebi, već i prema drugima. I tad smo se svađale kad si to govorila, jest majko, imala si pravo.
Déjà vu.
  • Дaни су kaдa сe kидa биjeли пaпир нa maлeнe komaдићe и oсjeћa вeлиka пotрeбa зa mирom.
olivera
studentica
studentica
Posts: 163
Joined: 21 Mar 2008, 00:09
Location: Graškograd

Post by olivera »

Najdraža moja majko,
molim Boga samo da ti da snage da odlučiš ono što je najbolje za TEBE,mi smo svi već veliki i zbog toga se ne trebaš sekirat... Volim te i voljet ću te uvijek najjače i bezuvjetno,i molim te da počneš razmišljat glavom,a ne srcem...jer koliko god mislila da radiš u našu korist puna mi je kapa tvoje tuge i što vidim da si iz dana u dan sve umornija i oči ti rijetko sjaje ko prije.Napravi nešto za sebe,zaslužuješ bit sretna,trgni se malo,postani sebična,otiđi nekamo,...samo budi sretna.
Post Reply