Poigravanje tudjim osjecajima

Lijepa ili ruzna iskustva koja zelite podijeli sa drugima.
Post Reply
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Poigravanje tudjim osjecajima

Post by ow »

Što je za vas poigravanje tudjim osjecajima?
Da li ste skloni poigravati se tudjom osjecajima? (bilo da u komunikaciji saljete signale koje odredjena osoba moze tumaciti kao zainteresiranost i privlacnost, ili da svjesno i namjerno plasirate odredjene informacije koje mogu destabilizirati necije osjecaje i probuditi negativne emocije).
Da li se netko nekada poigravao sa vašim osjećajima?
Kako se to odrazilo na vas?

i tako to - bas me zanima....
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Poigravanje tudjim osjecajima

Post by Dodir_Svile »

mene isto zanima i super je tema, ali moram na fax. napisem kad se vratim ili kad budem pod pauzom. :daa:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Poigravanje tudjim osjecajima

Post by Lea »

ow wrote:Što je za vas poigravanje tudjim osjecajima?
Da li ste skloni poigravati se tudjom osjecajima? (bilo da u komunikaciji saljete signale koje odredjena osoba moze tumaciti kao zainteresiranost i privlacnost, ili da svjesno i namjerno plasirate odredjene informacije koje mogu destabilizirati necije osjecaje i probuditi negativne emocije).
Da li se netko nekada poigravao sa vašim osjećajima?
Kako se to odrazilo na vas?

i tako to - bas me zanima....
Davanje lažne nade nekome, mada ne mora biti nužno to, jer ima pojedinaca koji sami stvore tu 'nadu' kao neku fiks ideju, koja teško da može biti realizirana, a da ovaj drugi, s tim osjećajima i mislima nema ništa.

Osobno nisam sklona poigravanju tuđim osjećajima, bar ne svjesno i namjerno...
A sad, interpretacija nekoga po tom pitanju opet može biti sasvim van dometa mojih namjera prema njemu/njoj :)

Je li se itko ikad poigravao mojim osjećajima? :mislim: Mislim da mi je netko čak i priznao da jest :) ali ja to nisam tako shvatila :) iako je možda zbilja bilo tako... Ne znam. :)
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
milenanik3
penzionerka
penzionerka
Posts: 1675
Joined: 20 Feb 2010, 08:06

Re: Poigravanje tudjim osjecajima

Post by milenanik3 »

ow wrote:Što je za vas poigravanje tudjim osjecajima?
Da li ste skloni poigravati se tudjom osjecajima? (bilo da u komunikaciji saljete signale koje odredjena osoba moze tumaciti kao zainteresiranost i privlacnost, ili da svjesno i namjerno plasirate odredjene informacije koje mogu destabilizirati necije osjecaje i probuditi negativne emocije).
Da li se netko nekada poigravao sa vašim osjećajima?
Kako se to odrazilo na vas?

i tako to - bas me zanima....

Poigravanje tuđim osjećajima jest nezrelost čini mi se..Emocionalne manipulacije su mi grozne..Ne volim ih i ne razumijem ih nimalo.Mislim da ih se štoviše bojim jer su često kontradiktorne..i vjerujem da osobe koje se služe njima su na granici patologije.
Volim se igrati no nikada sa osjećajima.
Gledajući unazad život mislim da sam sama dozvolila da budem izmanipulirana..A kako se to odrazilo na mene?Ubitačno da tako kažem..recimo da uvijek u meni postoji taj neki oprez i ne vjera u osjećaje..i što je najgore uvijek je taj oprez bio opravdan.
Da li "nasjednem"?Da,uvijek iznova..što me čini ili veoma glupom ili je moja želja za vjerom u ljude bezgranična.Osobno vjerujem da je ovo drugo..ali ja ne moram biti u pravu.Možda sam samo veoma glupa kada dopuštam da mi se iste stvari iznova događaju.
[*]"Jednog će dana iz ranjenih leđa izrasti krila."
http://milenanik3.wordpress.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Poigravanje tudjim osjecajima

Post by Dodir_Svile »

igranje osjecajima je za mene bilo koji oblik neiskrenosti. i medju prijateljima, i u obitelji, i medju ljubavnicima. jer sve, sve sto uradimo ce probuditi jednu vrstu osjecaja u ljudima oko nas. ako lazemo, to ce probuditi drugu vrstu osjecaja.
ne volim to. a nije ni pretjerano korisno. donekle moze pomoci da se postigne neki cilj, ali dugorocno, opet ce sve izaci na vidjelo i mozda ce biti i vece sranje.
u svim svojim vezama (osim pred kraj prve veze) sam bila do kraja iskrena. svaki moj osjecaj je bio poznat (pod uvjetom da je bio poznat i samoj meni). jednostavno, mislim da kad su sve karte otvorene, mozemo iz odnosa izvuci najvise sto on nudi.
ne znam jel to gore uopce ontopično, samo sam pisala misli kako su mi padale na pamet.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Poigravanje tudjim osjecajima

Post by ow »

Za mene je poigravanje tudjim osjecajima sve sto netko govori ili radi bez namjere da to sto govori ili radi i ostvari. Manipulacija sa svrhom postizanaj odredjenog cilja koji je u suprotnosti sa onim sto se govori ili radi.
Nadalje, poigravanje tudjim osjecajima je i provociranje nekoga s ciljem da se izazove nekakva reakcija.
Poigravanje tudjim osjecajima je i svjesno laganje ili plasisranje netocnih ili nepotpunih informacija kako bi se utjecalo na misljenje, stavove i emocije odredjene osobe.

Masovno poigravanje osjecajima koristili su Milosevic, Martic, Raskovic, Karadzic, a kasnije Tudjman i Boban te Izetbegovic kako bi ljudima umjesto kokakole uvalili puske i poslali ih u smrt.

Malo manje masovna poigravanja tudjim osjecajima povremeno vidimo i na chatu ili na forumu. Kada se, na primjer, krenemo upucavati nekome da bi kod svoje zene probudili ljubomoru - poigravamo se osjecajima te osobe ali i nase vlastite zene.

Meni su ljudi koji se poigravaju tudjim osjecajima nezreli i nespaseni. I mislim da su bolesno sebicni a to je najgora osobina koju kod ljudi ne volim.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Poigravanje tudjim osjecajima

Post by renata »

mislim da je poigravanje tuđim osjećajima puno više prisutnije nego što si želimo priznati.Svaka od nas treba kompliment nešto lipo da joj se kaže pa i pokaže jer nas to podiže-pa malo to isprovociramo kod kolegica prijateljica npr pusta povjeravanja provedeno vrime,"iznuđivanje"fizičkih komplimenata.E kad to sve učestalije radiš tražiš efekt i nije te briga što si pokrenula to je poigravanje njenim osjećajima koje može dovesti do takvih manipulacija da boli glava.A i srce bez obzira koliko ga nastojimo zaštititi.Ljudski je zamolit za oproštaj pa se onda može dalje.
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Poigravanje tudjim osjecajima

Post by Instinct »

Poigravati se netko može onoliko koliko mu ja dopustim. Ako mu uopće dopustim.
Imala sam jedno takvo iskustvo. Dok se nisam opametila i počela se malo više cijeniti.
Zapravo možda i više od jednog. Eventualno dva.
Čovjek bude slijep neko vrijeme. Jer se "da" u krive ruke. Samo što mu malo duže treba da shvati da su sve emocije koje mu to "davanje" donese
ništa drugo nego pumpanje tuđeg ega. Sadističko poigravanje tuđim emocijama je samo odraz nedovoljne sigurnosti u sebe koja se nadomješta sa hranjenjem
vlastitog ega na slabostima druge osobe. Ali postaneš pametniji s vremnom pa ego ipak ostane gladan. Bar tebe i tvojih emocija.
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Poigravanje tudjim osjecajima

Post by renata »

Upadnemo u krive ruke jer su nam u početku činile mednim,e sad je pitanje sto im se sve podešavalo u životu da su takve postale.Ne razumim zašto toliko manipuliraju u vezi jer su svjesne da tako same sebe zakidaju za ljubav.Zar je cilj biti bez ljubavi,ako je tako pa kuda sve to vodi?
User avatar
Modesty Blaise
penzionerka
penzionerka
Posts: 2294
Joined: 21 Dec 2008, 13:59
Location: 43°33' N, 16°27' E
Contact:

Re: Poigravanje tudjim osjecajima

Post by Modesty Blaise »

Kada sam bila mlada, naivna i dobra, u tri navrata (dvaput je bilo riječ o osobama s kojima sam imala onako kemiju i neko romantično zbivanje, a treća osoba je bila ona s kojom sam bila u jako dugoj vezi) su jako izmanupulirali mojim osjećajima koji su prema njima bili čisti, jednostavni, iskreni i neiskvareni, poigrali se s njima i, pošto je to bilo onako "zaredom" toliko me ispovrijeđivali da sam bila van sebe skoro tri godine života nakon toga.

Mislila sam da nešto nije u redu sa mnom. Nakon duljeg perioda patnje, samopredbacivanja i depresije shvatila sam da je s mojim ponašanjem bilo sve u redu, nego sam naletjela na "morske pse", sadiste koji se na neki način hrane tuđom iskrenošću, jer nisam bila jedina žrtva takvih ljudi. To sam naravno saznala prekasno, jer sam već bila ranjena, ali opet taman na vrijeme da naučim lekciju i izgradim pristup koji me danas u većini slučajeva spašava od bilo kakvih žešćih manipulatora (ne samo romantičnih, već i poslovnih, društvenih i slično).

Interesantna mi je bila i činjenica da sve te tri osobe su bile fantastične prema meni kada bi bila hladna prema njima, štoviše drska, a trenutak kada bi pokazala svoju iskrenost, nježnost i ranjivost bi krenuli se poigravati s mojom psihom na vrlo ružan način (najčešće u formi ignoriranja, varanja i sl.). Meni je bilo jako teško glumiti hladnoću i kučkavost da bi im bila zanimljiva i sve skupa me, tada, to poprilično izluđivalo.


E, nakon određenog vremena, danas kada sam se izgradila i postala tough bitch, doista više nemam takvih problema. Poigravači me, kao i svakog pokušavaju izluditi svojim igrama (ne pričam samo o poigravanju s romantičnim osjećajima već osjećajima mene kao osobe u bilo kojem smislu), ali sad s obzirom da sam razvila zdravo nepovjerenje prema ljudima :hihi: više ne mogu utjecati na mene. Razvila sam sustav kojim kada me se takav poigravač nadoveže, se pravim naivna i blesava i puštam ga da pomisli da me ima u šaci (bilo da je riječ o osobama na poslu ili bližim odnosima) i onda kada se opusti i misli da me "voza", tako mu i zmanipuliram mozgom da više ne zna gdje mu/joj je glava. Da, takvu osobu izigram, izmanipuliram i psihološki je izludim. Ne bu mene niko jebal. :)

Istu tehniku primjenjujem na ljude koji pokušavaju se poigrati osjećajima meni dragih bliskih ali i manje bliskih osoba odnosno osoba za koje vidim da su prema nekome iskrene, a taj netko ih postranično hebe u mozak.

I da, nikad ali NIKAD se ne igram s osjećajima tuđim prva a posebno se nikad ne igram s osjećajima iskrenih i poštenih ljudi.

Što da kažem, život je džungla, treba nać načina na koji se morate zaštiti i vratiti udarac natrag. Jebo te spike o oprostu i prelaženju preko zlonamjernih manevara. Ne dajte cure da vas itko ikad vuče za nos. :)
"Do what you will, this world's a fiction and is made up of contradiction." (William Blake) Image
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Poigravanje tudjim osjecajima

Post by Lea »

Modesty Blaise wrote:Mislila sam da nešto nije u redu sa mnom. Nakon duljeg perioda patnje, samopredbacivanja i depresije shvatila sam da je s mojim ponašanjem bilo sve u redu, nego sam naletjela na "morske pse", sadiste koji se na neki način hrane tuđom iskrenošću, jer nisam bila jedina žrtva takvih ljudi. To sam naravno saznala prekasno, jer sam već bila ranjena, ali opet taman na vrijeme da naučim lekciju i izgradim pristup koji me danas u većini slučajeva spašava od bilo kakvih žešćih manipulatora (ne samo romantičnih, već i poslovnih, društvenih i slično).

Interesantna mi je bila i činjenica da sve te tri osobe su bile fantastične prema meni kada bi bila hladna prema njima, štoviše drska, a trenutak kada bi pokazala svoju iskrenost, nježnost i ranjivost bi krenuli se poigravati s mojom psihom na vrlo ružan način (najčešće u formi ignoriranja, varanja i sl.). Meni je bilo jako teško glumiti hladnoću i kučkavost da bi im bila zanimljiva i sve skupa me, tada, to poprilično izluđivalo.

/.../Poigravači me, kao i svakog pokušavaju izluditi svojim igrama (ne pričam samo o poigravanju s romantičnim osjećajima već osjećajima mene kao osobe u bilo kojem smislu), ali sad s obzirom da sam razvila zdravo nepovjerenje prema ljudima :hihi: više ne mogu utjecati na mene. Razvila sam sustav kojim kada me se takav poigravač nadoveže, se pravim naivna i blesava i puštam ga da pomisli da me ima u šaci (bilo da je riječ o osobama na poslu ili bližim odnosima) i onda kada se opusti i misli da me "voza", tako mu i zmanipuliram mozgom da više ne zna gdje mu/joj je glava. Da, takvu osobu izigram, izmanipuliram i psihološki je izludim. Ne bu mene niko jebal. :)
Jako lipo. Točno opisuje moje mišljenje :) S tim da ne postupam u skladu s ovim navedenim, boldanim, iz razloga što ne volim vraćati istom mjerom, jer se poslije toga, ukoliko vratim, redovito grizem i osjećam jednakom tim ljudima, šta mi se ne sviđa. Tako da više volim takve ljude izignorirati koliko god mogu :)
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Poigravanje tudjim osjecajima

Post by Instinct »

Podsjetila me ova tema na jednu dragu mi izreku:

"Nitko nema utjecaj na nas dok mu mi ne damo tu moć"
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Poigravanje tudjim osjecajima

Post by Lea »

istina :)
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Modesty Blaise
penzionerka
penzionerka
Posts: 2294
Joined: 21 Dec 2008, 13:59
Location: 43°33' N, 16°27' E
Contact:

Re: Poigravanje tudjim osjecajima

Post by Modesty Blaise »

Instinct wrote:
"Nitko nema utjecaj na nas dok mu mi ne damo tu moć"

E, da...to je zapravo to.

Da, Lea, kužim što želiš reć što se tiče "nevraćanja" i cijenim to jako.

Samo što ja imam neki svoj sistem. Nije to vraćanje, jer u načelu osobu "Izvrnem naopako" usred njenog pokušaja manipulacije, a ne nakon. Tako da to ne doživljavam osvetoljubljivošću nego pravovremenim reagiranjem i nedavanjem na sebe. :cer:

Ali svako ima neku svoju metodu življenja pod ovim suncem, bitno je ne dat se. :)
"Do what you will, this world's a fiction and is made up of contradiction." (William Blake) Image
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Poigravanje tudjim osjecajima

Post by ow »

Modesty Blaise wrote: Ne dajte cure da vas itko ikad vuče za nos. :)
Ovo je recenica koju sam cesto znala reci strejt curama koje su muzevi / decki zajebavali.
Onda sam mislila da je zenski svijet drugaciji, da toga u lezbijskim odnosima nema jer smo naprosto zene koje razumiju jedna drugu...
Kako sam samo bila naivna.... :gloopa:
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Re: Poigravanje tudjim osjecajima

Post by fireandice »

ow wrote:Što je za vas poigravanje tudjim osjecajima?
Da li ste skloni poigravati se tudjom osjecajima? (bilo da u komunikaciji saljete signale koje odredjena osoba moze tumaciti kao zainteresiranost i privlacnost, ili da svjesno i namjerno plasirate odredjene informacije koje mogu destabilizirati necije osjecaje i probuditi negativne emocije).
Da li se netko nekada poigravao sa vašim osjećajima?
Kako se to odrazilo na vas?
Ponašanje koje nije u skladu sa sopstvenim emocijama, već posljedica interesa, sujete... a koje za rezultat ima izazivanje emocija i ponašanja kod druge osobe koje samim tim nisu odgovarajuće emocijama prve osobe. Pošto je izraz "poigravanje" onda bih tu svrstala svjesnost prve osobe o toj neusklađenosti.
Nisam, ne želim bespotrebno komplikovati sebi život.
Mislim da sam prošle godine prepoznala tako nešto i jednostavno prestala komunicirati sa tom osobom.
Kako se odrazilo? Razočarenje, ljutnja, tuga pa ravnodušnost. Sve su to lekcije koje poslije vrijede u životu. Ništa strašno.
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Poigravanje tudjim osjecajima

Post by renata »

ow wrote:
Modesty Blaise wrote: Ne dajte cure da vas itko ikad vuče za nos. :)
Ovo je recenica koju sam cesto znala reci strejt curama koje su muzevi / decki zajebavali.
Onda sam mislila da je zenski svijet drugaciji, da toga u lezbijskim odnosima nema jer smo naprosto zene koje razumiju jedna drugu...
Kako sam samo bila naivna.... :gloopa:

Slažem se sa Ow jer i ja san mislila da su lezbijski odnosi puno nježniji.I to me privuklo+(i mokra mačkica) ka ženi.I još uvijek vjerujem u žensku nježnost.Ali ova tema je tako bolno iskrena i pokazala mi je da postoje takve užasne manipulacije između žena
da mi se čini da ta koja tako manipulira zapravo ne voli tu ženu s kojom je u vezi.Njoj je to samo intelektualna igra,igra mozga,ona uopće ne osjeća tu ženu.Vuče šahovske poteze sa ženom jer joj je važniji osjećaj moći nad njenom psihom.U njoj nigdje nije prisutna ta žena što znači da nije u doticaju sa ženom u samoj sebi.Hoću reći da je sa njom samo iz "đira"jer je danas "moda"biti sa ženom i da seksualno eksperimentira a zapravo je na pohodu "potuci" sve što je žensko.
User avatar
Afrodita
penzionerka
penzionerka
Posts: 2242
Joined: 26 Aug 2009, 21:29
Location: Venera

Re: Poigravanje tudjim osjecajima

Post by Afrodita »

prokletstvo...
User avatar
XX001
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 59
Joined: 26 Apr 2007, 21:03
Location: U Beskraju Svemira
Contact:

Re: Poigravanje tudjim osjecajima

Post by XX001 »

Ne, nikada! Nisam se nikada ni sa kim poigravala. :ne:
Drugi, pak samnom jesu. :patnja: :andj:
Strašan se osećaj... :patnja: :andj:
Osećaš se izdanom, prevarenom, izigranom! :andj:
Dodje ti da tu osobu zgromiš! :lezba: :evil:
Vremenom shvatiš da će joj Bog, pravda nebeska ili viša sila, kako god želite, ipak suditi jednog dana, to vam služi i kao jedno veeeeeeliko iskustvo, pa sledeći put opreznije stupate u vezu i nedozvoljavate više da vas IKO tako povredi..... :super:
To error is human, but to forgive its Divine!!! But PLEASE DON'T make any verry big mistakes, 'cause I don't know if I would be able to forgive!
Thanks! :)
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Poigravanje tudjim osjecajima

Post by ow »

XX001 wrote:Osećaš se izdanom, prevarenom, izigranom! :andj:
Najgore je sto ja u tome uopce ne vidim smisao... :patnja:
Nije mo jasno zasto je to ljudima potrebno.... :andj:
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
milenanik3
penzionerka
penzionerka
Posts: 1675
Joined: 20 Feb 2010, 08:06

Re: Poigravanje tudjim osjecajima

Post by milenanik3 »

ow wrote:
XX001 wrote:Osećaš se izdanom, prevarenom, izigranom! :andj:
Najgore je sto ja u tome uopce ne vidim smisao... :patnja:
Nije mo jasno zasto je to ljudima potrebno.... :andj:

Meni se čini da ljudi daju drugome ono što u sebi imaju.Ako imaju ljubav dat će ljubav,ako izdaju dat će izdaju.Iako je to naizgled jednostavno stvar je čini mi se puno kompleksnija.Nitko se ne rađa sa izdajom i prevarom u sebi.To samo iskustvom možemo osjetiti.Mislim da često u prošlosti/čini mi se u djetinjstvu jer nekako sve počinje iz roditeljske kuće/netko nas od roditelja izda ili prevari,nazovimo to tako.I onda se možda djetetu pobrkaju lončići i povjeruje da mora prevariti da ne bi bilo prevareno.Recimo to ovako,majka se rastane i ostavi dijete.kako će se ono osjećati u životu?Mislim da neće moći steći povjerenje u ljude jer je premlado da shvati da je prevara ili izdaja uvijek samo naš osobni odabir.U životu se mora puno raditi na sebi da bi se u sebe unijela ljubav,povjerenje,vjernost,odanost..Ako to ne činimo obrazac iz djetinjstva nas prati cijeli život.
Barem je to moje mišljenje.
Stvar i je u tome da za časnu ,odanu ,lojalnu osobu izdaja i prevara je apsurdna ali za nekog tko s time živi to je samo slijed koji se iznova ponavlja i ponavlja.
Naprimjer,dvije cure su u vezi.Jedna od njih je čitav život imala problema sa majkom koja ju je na neki način iznevjerila.Kako će ona u životu shvatiti da ne mora ponavljati obrazac koji joj je majka nehotice/ili namjerno/nametnula.Sretne u životu drugu curu i započinje prevaru,izdaju svoje cure..
Ja mislim da uvelike ona nije ni svjesna da se radi o prevari i izdaji,ona hoda,živi šablonski,kao po nagonu a nagon je često instinktivan,životinjski.U njemu nema ljudskosti ni ženstvenosti.Ona gleda sebe i samo sebe.Ona upotrijebljava ljude kao predmete.U konačnici ona ni ne vidi da vara.Po nekom njezinom unutrašnjem kompasu ona otima,krade jer je to naučila.
Nekome je to ne logično i apsurdno a njoj je to dosljednost sebi.
Ne pretendiram da sam u pravu ali to su samo neka moja razmišljanja na temu.
[*]"Jednog će dana iz ranjenih leđa izrasti krila."
http://milenanik3.wordpress.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Poigravanje tudjim osjecajima

Post by Lea »

čak bi se donekle složila s navedenim. s tim da smatram da nismo determinirani, toliko baš, svojim iskustvima da bi na temelju toga stvorili neki ustaljeni obrazac ponašanja koji bi išao u smjeru, 'izdali me', 'izdat ću i ja', 'u djetinjstvu sam', 'pa ću kad porastem'... mišljenja sam da koliko god jest važno ono bazično povjerenje koje nosimo sa sobom od okoline koja nam ga je pružila ili nije, uvijek imamo izbor pred sobom, i mogućnost, postaviti se drukčije. nekako je u tome baš veličina čovjeka, izdići se iznad svega, svojih slabosti, trauma, loših sjećanja, loših ljudi koji su nas okruživali ili nas okružuju, učenje na svom iskustvu, izgradnja nas samih kao boljih osoba prema sebi (u smislu izgradnje, a ne autodestrukcije koja proizlazi iz frustracija prošlosti) kao i prema drugima (u smjeru boljih, kvalitetnijih odnosa).
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Poigravanje tudjim osjecajima

Post by renata »

Čini mi se da to nije samo pojednostavljeno rečeno autodestukcija,već nemogućnost opraštanja onog što nas je tako povrijedilo,rane od prije nosimo sa sobom,neke zalječene,a one dublje teže pokrijemo.Zato nam treba toliko ljubavi,zato smo toliko u potrazi za ljubavlju.Osjećajući se voljenima dajemo si šansu poništiti sve ono što nas je ispovrijeđalo.Neki uporno od sebe odbijaju ljubav,banalizirajući je na razne načine,tvrdoglavo inzistirajući na svom bolu,pa onda povrijeđuju baš one koji ih vole-dok ovi ne spraše..
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Poigravanje tudjim osjecajima

Post by Instinct »

"Ne možeš odabrati kako ćeš se osjećati,
ali možeš odabrati sto ćeš napraviti u vezi toga."
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
Andain
.
.
Posts: 2672
Joined: 11 Dec 2008, 13:19
Location: Zg

Re: Poigravanje tudjim osjecajima

Post by Andain »

Hah, to me podsjeća na ono: ''Iskustvo nije ono što nam se događa već ono što činimo s onim što nam se događa.'' M.T.
:P
''Reason is not automatic. Those who deny it cannot be conquered by it. Do not count on them. Leave them alone.'' Ayn Rand
Post Reply