Nakon prekida veze...

Lijepa ili ruzna iskustva koja zelite podijeli sa drugima.
Post Reply
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Nakon prekida veze...

Post by laura »

Zanima me dali ste nekad, nakon prekida veze, imale osjecaj da ta veza nije
zapravo zavrsena, bez obzira da li je bivsa partnerica sada u vezi sa drugom,
ili ste i vi mozda u novoj vezi?
Da li ste osjecale da vas bivsa ljubav na neki nacin koci, sputava u bilo kojem
smislu? Da vas ta stara veza prati i na neki nacin ogranicava u onome sta zelite za
sebe? Da li ste osjecale da niste zaista slobodne?
I kako ste to prevladale, da li je dugo trajalo?
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
Sleepwalker
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 84
Joined: 05 Sep 2010, 19:09

Re: Nakon prekida veze...

Post by Sleepwalker »

Ne.
Pa, ne može te bivša veza sputavat, možeš samo sama sebe sputavat.
Zanimljivo je to kako ljudi prebacuju odgovornost za svoje osjećaje na nekog ili nešto.
''..gonna start the revolution from my bed..''
User avatar
milenanik3
penzionerka
penzionerka
Posts: 1675
Joined: 20 Feb 2010, 08:06

Re: Nakon prekida veze...

Post by milenanik3 »

Mislim /zapravo osjećam/ da se te bivše itekako mogu naguravati u naše misli i da nas još dugo mogu pratiti ograničavajući "svoj bivši teren"..Tko zna zašto je to tako?Možda jer su nesigurne,možda jer se boje ostati bez nas,možda jer ni one nisu rašćistile sa tim što osjećaju prema nama.
Meni se često "nametne"neka Njena rečenica sa kojom me inače znala jako dobro rasturati..Kada si dugo s nekimm često nam se pomiješaju razmišljanja,često nam se nametne ono što zapravo i nije naše,što ne volimo,što nismo mi same..ali to ljubav valjda čini.
Dok sam vjerovala da ima smisla dotle sam se borila,jedno jutro shvatiš da to stvarno nisi više Ti,i niste više nekadašnje Vi..nego se to sve pretvorilo u nešto što nije ni lijepo,što nam reže krila,što nas sputava voljeti i ići dalje.
Sve dok ne rasčistimo mi same u sebi,dok ne pokopamo ono što je tako i tako davno umrlo,mi ne ćemo ići dalje.
Potrebno je krenuti dalje.Sa novim pokušajima,sa novim ljudima oko sebe,sa novim mislima.Nije lagan put to ali je jedino mogući,jedino stvarno naš i jedino tamo će nam ponovo biti dobro,baš dobroo.
Želim to sebi,želim to Tebi,želim to svakoj koja počinje iznova.
[*]"Jednog će dana iz ranjenih leđa izrasti krila."
http://milenanik3.wordpress.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Nakon prekida veze...

Post by Instinct »

S godinama i iskustvima sam se naučila nositi s takvim stvarima. Bar mislim da jesam. Nekako postajem stabilnija nakon nekih krivih koraka. Ne ulazim u nove veze dok se u potpunosti ne očistim od prijašnjih. Zbog sebe a i zbog nove potencijalne "partnerice".
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
cube
penzionerka
penzionerka
Posts: 4124
Joined: 06 Jan 2012, 03:34

Re: Nakon prekida veze...

Post by cube »

Instinct wrote:Ne ulazim u nove veze dok se u potpunosti ne očistim od prijašnjih. Zbog sebe a i zbog nove potencijalne "partnerice".
potpisujem
*CAUTION: Spending more then a few minutes with me could lead to a VERY serious addiction
User avatar
naturale blonde
Hvar u srcu
Posts: 4672
Joined: 19 Oct 2009, 16:42

Re: Nakon prekida veze...

Post by naturale blonde »

nekako mislim da se ne moze ocistit od prijasnjih veza nikako,uvijek ostaju tragovi,i mislim da u svakoj sljedecoj svatko daje sve manje sebe
User avatar
B. Cause
Tekla sam rnfa
Posts: 3756
Joined: 20 Sep 2013, 21:03
Location: Zagreb

Re: Nakon prekida veze...

Post by B. Cause »

naturale blonde wrote:mislim da u svakoj sljedecoj svatko daje sve manje sebe
umm, ne bih se složila... :ne:
Image Image Image
User avatar
naturale blonde
Hvar u srcu
Posts: 4672
Joined: 19 Oct 2009, 16:42

Re: Nakon prekida veze...

Post by naturale blonde »

B. Cause wrote:
naturale blonde wrote:mislim da u svakoj sljedecoj svatko daje sve manje sebe
umm, ne bih se složila... :ne:
moguce da grijesim

samo znam da ono sto sam imala za dati u prve dvije veze,vise nemam (sudim po sebi,ne kazem da je tako sa svima)
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Re: Nakon prekida veze...

Post by nedodirljiva »

laura wrote:Zanima me dali ste nekad, nakon prekida veze, imale osjecaj da ta veza nije
zapravo zavrsena, bez obzira da li je bivsa partnerica sada u vezi sa drugom,
ili ste i vi mozda u novoj vezi?
noup.. :ne: sto god da je završeno kod mene.. završeno je bas zato jer su prestali postojati bilo kakvi osjecaji.. a dok god su osjecaji tu nisam ni zeljela "završiti".. pa nisam nista ni prekidala.. ne znam.. nema mi smisla bilo kaj na silu..

a i ja sam pobornik one "daleko od ociju.. daleko od srca" .. :tadam: ne cujem te.. ne vidim te.. jbg zaboravim te .. :yup:

a da mi netko kaze tipa ne mogu ti dat cijelu sebe iz ovog ili onog razloga.. onak .. za mene to znaci da ja nisam ta, bez neke filozofije..
.. :rofl: ak nemres dat "sebe" cijelu.. nemoj mi dati nis :hihi: jer ja hocuu svee.. :daa: :)

ma meni su super ljudi koji vole.. zaljubljeni su.. osjecaju .. i zive sa svim tim osjecajima.. bez kompliciranja ili nekog glumatanja ili planiranja.. volim volim takve .. :yup: sve ostalo ne voo lem! :mis: :jooj: :cer:
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
User avatar
naturale blonde
Hvar u srcu
Posts: 4672
Joined: 19 Oct 2009, 16:42

Re: Nakon prekida veze...

Post by naturale blonde »

yeap
nemo'š dat ako ne voliš.....
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Nakon prekida veze...

Post by renata »

naturale blonde wrote:yeap
nemo'š dat ako ne voliš.....

jep,
samo neke obećavaju da će dati-pa to nikako dočekati :roll:
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Re: Nakon prekida veze...

Post by nedodirljiva »

renata wrote:jep,
samo neke obećavaju da će dati-pa to nikako dočekati :roll:
hehe,, al mislim da one koje na prvom il drugom susretu obecavaju brda i doline :D ili vjecnu ljubav i vjernost do kraja zivota :roll: :rofl: mogu dati ruku onima koje traze vremena i vremena da se odluce za bilo kaj :daa: jer nisu sigurne,, bla bla bla :cer: pa nisu ovo ili ono.. pa moraju razmisljati i ta sr*nja.. :roll: :cer:

uglavnom i od jednih i od drugih imas na kraju drek na šibici .. :daa: od prvih imas malo strasti i zaljubljenosti u početku (sto brzo splasne) pa pobjegu glavom bez obzira kad nađu novu zanimaciju :cer: , a od drugih imas to da nikad ni nece bit sigurne u nist i navlacit ce te za nos dok god ti imas zivaca za to :cer:

a sad ak se netko hoce zavaravat onda puši takve fore .. i uvjerava se da je sve super :cer: al ak smo realni.. onda svi jako dobro znamo da "ne znam" i "nisam sigurna" u biti znaci .. "ne zelim.. jer mi nisi dovoljno zanimljiva ili dovoljno dobra za mene.. i u biti.. mislim da mogu bolje od tebe" :daa:

okrutno al tak je htjeli mi priznati ili ne :mis: :cer:
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Nakon prekida veze...

Post by renata »

"mislim da mogu bolje od tebe"

pretpostavljam da to ide zajedno u paketu,kada netko prekine vezu.
samo ne razumijem zašto se dešava da kada netko vidi da si još"zakačena"
i da još zoveš i pričaš nebuloze,da te definitivno "ne okanta"(otkači),
nego te i dalje drži na kratkoj uzici?
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Re: Nakon prekida veze...

Post by nedodirljiva »

renata wrote: nego te i dalje drži na kratkoj uzici?
kak mislis? :mislim:
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Nakon prekida veze...

Post by renata »

u smislu zavlačenja.
jer ak ti nije dobro sa mnom,ideš dalje,
čemu onda uljuljavanje druge strane i davanja dvostrukih signala,
ak ti je tako dobro u novoj vezi i novom početku?
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Re: Nakon prekida veze...

Post by nedodirljiva »

aha.. e ne znam kaj bi ti rekla na to.. po meni su to nezrele osobe.. i bjež od takvih..
mislim.. ako je netko "otišao" prekinuo.. čak započeo nešto s nekim drugim .. pa nemas ti tu vise sta traziti.. ili se nadati.. po meni je to kraj krajeva jedne veze.. i taj dio ja ne kuzim zasto si to ljudi dopuštaju (necu se sad opet raspricat o tome.. jer bu me jelena špotala :rofl: )

uglavnom ja osobno nemam zeludac za tako nesto.. znas ono,, nasao/nasla si nekog drugog? super za tebe.. sretno vam bilo :) i momentalno prestanu svi osjecaji "potrebe" s moje strane za tom osobom.. :daa: boli neko vrijeme naravno, al to prodje :cer: jer ponos je jaci ;) (i fala bogu da sam takva :cer: pa vis kak sam sva napuhana i prepametna :rofl: :rofl: tak mi je i za to ponos prilicno izražen :daa: hehehe :mis: :rofl: )
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
Post Reply