neobavezna veza

Lijepa ili ruzna iskustva koja zelite podijeli sa drugima.
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: neobavezna veza

Post by djurdja »

natasa66 wrote:
djurdja wrote:a kaj ja znam, ja sam ti malo glupasta :roll: :cer: asociralo me :tadam:
Nisam mislila nista lose, :cer: nemoj da se ljutis
samo vas zadrzavam na forumu. ;)
boze sacuvaj da se na tebe ljutim :daj5:
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: neobavezna veza

Post by laura »

natasa66 wrote:Da li su mozda zivot u istom prostoru, deljenje troskova, zajednicki izlasci i prijatelji, uz razumevanje za povremene avanture obelezja "otvorene" veze.
Da, to bi valjda bila otvorena veza, pa tko voli nek izvoli :cer:

U neobaveznoj vezi bitno je ne ici linijom manjeg otpora pa ponekad reci (obecati)nesto, uraditi nesto sto ce dati povoda drugoj strani da
pomisli da ce odnos prerasti u nesto vise. Ima veza koje funkcioniraju tako i nije cisti seks u pitanju. To je postenije nego davati lazna obecanja pa
odleprsati cim se na vidiku ukaze bolja prilika.
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: neobavezna veza

Post by renata »

pa ovo zajedničko dijelenje troškova,pa zajedničke prijateljice u kući na kafici-šta to nji dvi
žive ka cimerice,pa kad im se navečer,malo "umili"posexaju se,jer su jedna drugoj pri ruci,al se mogu komodno
sexat još sa strane-zar to nije ,pomalo,dishumano..kad zatvorimo ego u ormar-ipak je to degradirajuće,
prije sveg za ženu.Žena vridi puno više..
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Re: neobavezna veza

Post by hellen_stewart »

Neobavezna veza za moj pojam je,svidjam ti se,svidjas mi se,privlacimo se medjusobno ali smo svjesne da to nece trajati dugo.Ukoliko zbrojis vise prepreka u potencijalnoj "vezi" i sasvim su obje strane svjesne da to nece ici duze vrijeme,zasto onda ne iskoristiti trenutak tog svidjanja u tzv neobaveznoj vezi.Dok smo u toj vezi,necemo se varati,postivacemo se i trajacemo dok traje...kad prestane,posteno se kaze i svako na svoju stranu.Iz licnog iskustva znam da se iz takve veze moze razviti jedno iskreno prijateljstvo :)
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
User avatar
la pittura
penzionerka
penzionerka
Posts: 5394
Joined: 16 Feb 2011, 11:16
Location: inspiracija

Re: neobavezna veza

Post by la pittura »

e hellen jesi prava terapeutica doktorica. sve znas. svaka ti...cast ;)
led, 'lad i di-s'-cipli-na gradele
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Re: neobavezna veza

Post by hellen_stewart »

e fala pitura,svaka ti dala :hihi:
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
User avatar
la pittura
penzionerka
penzionerka
Posts: 5394
Joined: 16 Feb 2011, 11:16
Location: inspiracija

Re: neobavezna veza

Post by la pittura »

ne b ja svakoj ni trazila, ali fala i tebi :) :cer:
led, 'lad i di-s'-cipli-na gradele
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Re: neobavezna veza

Post by hellen_stewart »

pa nek traze one od tebe a ti daj kojoj hoces :cer:
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
User avatar
Aryanim
Alea iacta est!
Posts: 7482
Joined: 25 Feb 2010, 14:01
Location: Zagorje

Re: neobavezna veza

Post by Aryanim »

laura wrote: U neobaveznoj vezi bitno je ne ici linijom manjeg otpora pa ponekad reci (obecati)nesto, uraditi nesto sto ce dati povoda drugoj strani da
pomisli da ce odnos prerasti u nesto vise. Ima veza koje funkcioniraju tako i nije cisti seks u pitanju. To je postenije nego davati lazna obecanja pa
odleprsati cim se na vidiku ukaze bolja prilika.
hellen_stewart wrote:Neobavezna veza za moj pojam je,svidjam ti se,svidjas mi se,privlacimo se medjusobno ali smo svjesne da to nece trajati dugo.Ukoliko zbrojis vise prepreka u potencijalnoj "vezi" i sasvim su obje strane svjesne da to nece ici duze vrijeme,zasto onda ne iskoristiti trenutak tog svidjanja u tzv neobaveznoj vezi.Dok smo u toj vezi,necemo se varati,postivacemo se i trajacemo dok traje...kad prestane,posteno se kaze i svako na svoju stranu.Iz licnog iskustva znam da se iz takve veze moze razviti jedno iskreno prijateljstvo :)
ovo podebljano se slazem u potpunosti a i ostalo je po meni isto tako... :daa:
‎"Why do we close our eyes when we pray, cry, kiss, dream?
Because the moust beautiful things in life are not seen but felt only by heart."
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: neobavezna veza

Post by laura »

Aryanim wrote: ovo podebljano se slazem u potpunosti a i ostalo je po meni isto tako... :daa:
iskustvo iz tebe govori ;) , a tko nije za takvu vezu nek ne ulazi u nju jer ce ili smarati ili biti povrijedjen
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
Aryanim
Alea iacta est!
Posts: 7482
Joined: 25 Feb 2010, 14:01
Location: Zagorje

Re: neobavezna veza

Post by Aryanim »

laura wrote:
Aryanim wrote: ovo podebljano se slazem u potpunosti a i ostalo je po meni isto tako... :daa:
iskustvo iz tebe govori ;) , a tko nije za takvu vezu nek ne ulazi u nju jer ce ili smarati ili biti povrijedjen

:daa: :grli: (sad mi treba tri dana da nadem smajlic koji hocu stavit...) :ljutimse: :hihi:
‎"Why do we close our eyes when we pray, cry, kiss, dream?
Because the moust beautiful things in life are not seen but felt only by heart."
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: neobavezna veza

Post by djurdja »

Aryanim wrote: (sad mi treba tri dana da nadem smajlic koji hocu stavit...)
pukni neobavezno bilo kojeg, neš omanut :hihihi:
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
cube
penzionerka
penzionerka
Posts: 4124
Joined: 06 Jan 2012, 03:34

Re: neobavezna veza

Post by cube »

nije za mene...probala, i ne ide mi i neka hvala, radije sama nego u komplikacijama :daa:
ustvari to ne bih ni nazvala "vezom" nego povremenim ispucavanjem hormona :hihi:
*CAUTION: Spending more then a few minutes with me could lead to a VERY serious addiction
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: neobavezna veza

Post by djurdja »

cube wrote:nije za mene...probala, i ne ide mi i neka hvala, radije sama nego u komplikacijama :daa:
pa tu bar ne bi trebalo biti komplikacija ako je sve neobavezno i casual :) kompliciramo si sami ;) i baš mi se svidja kako je to Hellen opisala pogotovo
hellen_stewart wrote:Iz licnog iskustva znam da se iz takve veze moze razviti jedno iskreno prijateljstvo :)
meni to bas super :)
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
Jarac
penzionerka
penzionerka
Posts: 3757
Joined: 23 Mar 2012, 22:17

Re: neobavezna veza

Post by Jarac »

a jel mislite da je nema razlike izmedju otvorene veze i neobavezne veze?
loši dani dolaze.
loši dani dolaze sve češće.
sedimo i čekamo, misleći:
proći će.
ali dolazi dan kada
neće proći.
ostaće.
User avatar
natasa
penzionerka
penzionerka
Posts: 1618
Joined: 18 Nov 2011, 13:31

Re: neobavezna veza

Post by natasa »

:cer:
User avatar
cube
penzionerka
penzionerka
Posts: 4124
Joined: 06 Jan 2012, 03:34

Re: neobavezna veza

Post by cube »

Jarac wrote:a jel mislite da je nema razlike izmedju otvorene veze i neobavezne veze?
nema :nene:
*CAUTION: Spending more then a few minutes with me could lead to a VERY serious addiction
User avatar
Aryanim
Alea iacta est!
Posts: 7482
Joined: 25 Feb 2010, 14:01
Location: Zagorje

Re: neobavezna veza

Post by Aryanim »

hellen_stewart wrote:Dok smo u toj vezi,necemo se varati,postivacemo se i trajacemo dok traje...kad prestane,posteno se kaze i svako na svoju stranu.Iz licnog iskustva znam da se iz takve veze moze razviti jedno iskreno prijateljstvo :)
pa mislim, tj.to je moje misljenje, da u otvorenoj vezi mozes bit valjda sa drugima, a u neobaveznoj ipak nisi sa nikim drugim, tako da opet citiram hellen jer je super to opisala... :daa:
‎"Why do we close our eyes when we pray, cry, kiss, dream?
Because the moust beautiful things in life are not seen but felt only by heart."
User avatar
Jarac
penzionerka
penzionerka
Posts: 3757
Joined: 23 Mar 2012, 22:17

Re: neobavezna veza

Post by Jarac »

cube wrote:
Jarac wrote:a jel mislite da je nema razlike izmedju otvorene veze i neobavezne veze?
nema :nene:

ima ima :dadada:
kad mi se bude dalo budem objasnila :zmig:
loši dani dolaze.
loši dani dolaze sve češće.
sedimo i čekamo, misleći:
proći će.
ali dolazi dan kada
neće proći.
ostaće.
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: neobavezna veza

Post by laura »

Jarac wrote: ima ima :dadada:
kad mi se bude dalo budem objasnila :zmig:
:daa:
bas me zanima tvoje misljenje :ceka:
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
natasa
penzionerka
penzionerka
Posts: 1618
Joined: 18 Nov 2011, 13:31

Re: neobavezna veza

Post by natasa »

Neobavezne, otvorene, usputne, dostupne,....kad se srce iskljuci ruke mogu da rade sta hoce...
:kaktus:
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: neobavezna veza

Post by renata »

a nogice? :laugh:
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: neobavezna veza

Post by Instinct »

Veza u kojoj se u startu na nekoga gleda kao na "obavezu"(u doslovnom smislu) a ne kao nekoga koga želiš kraj sebe sa svim što ta osoba "nosi" za mene ni nije veza. Tako da ova dva pojma u jednom kontekstu u mojoj glavi ne mogi ni ići skupa.
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
naturale blonde
Hvar u srcu
Posts: 4672
Joined: 19 Oct 2009, 16:42

Re: neobavezna veza

Post by naturale blonde »

pari mi se da vecina lezbijki misli da su u neobaveznim vezama
bar se tak' ponasaju

dolaze ulaze uzmu sta hoce odlaze,u tudje zivote.......

tja
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: neobavezna veza

Post by Lea »

tko voli nek izvoli. za mene su neobavezne veze čisti izraz egoizma obiju strana koje tako jako hine "slobodu" u svakom pogledu i misle da su dosegnule vrhunac "ekstaze" na taj način. meni je to sve odvratno. :kava:

btw. izraz obaveza ne znači, obvezujuće ponašanje u smislu "repetiranog pištolja u glavu" već poštivanje tuđih emocija i hod u nekom zajedničkom pravcu, ljubav koja je istovremeno slobodna (neposesivna, oslobađajuća), kao i zajedničarska, spona koja vezuje ljude, obećava, poštuje, otvara putove, voli u dobru i zlu, a to itekako emotivno obvezuje...
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
Post Reply