DORF 2009-Vinkovci-festival dokumentarnog rock filma..

Sve sto spada pod kulturu i umjetnost, a ne moze se svrstati u film, muziku i knjizevnost.
Post Reply
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

DORF 2009-Vinkovci-festival dokumentarnog rock filma..

Post by dalloway »

evo link pa si pogledajte malo..
http://www.dorf-vk.com/..
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: DORF 2009-Vinkovci-festival dokumentarnog rock filma..

Post by dalloway »

Festival dokumentarnog rock filma – DORF '10 održati će se, po prvi put istovremeno, u 3 grada: od 4. do 7. ožujka 2010. u Gradskom kazalištu 'Joza Ivakić' u Vinkovcima, Dokukinu Croatia u Zagrebu, te Art-kinu Croatia u Rijeci. Na ovogodišnjem Festivalu bit će prikazan 21 dokumentarni glazbeni film, iz 8 zemalja.
Osim filmova, u bogatom popratnom programu, posjetitelji će imati priliku vidjeti zanimljive stripove skupine Emisija emocija, izložbu fotografija portala Muzika.hr, brojne koncerte i promocije knjiga.
U svakom gradu i okolnim mjestima bit će organizirani i intro-događaji, o kojima ćemo uskoro izvijestiti.
Na otvorenju u Vinkovcima bit će prikazan film „Dr.Feelgood – Oil City Confidential“ legendarnog britanskog autora Juliena Templea, kao završni dio njegove trilogije o britanskom punku.
Od regionalnih filmova izdvajamo film o kultnoj novosadskoj grupi Boye – „Prvi pravi ženski zvuk“, autorice Brankice Drašković, te film „Astralis – institucija“, Igora Neljaka o pionirima hrvatskog rave pokreta. Posebno mjesto u programu na ovogodišnjem izdanju dobila je ekipa iz agilne „Transmeet TV“.
Filmovi o Vladi Divljanu, Tomislavu Golubanu, Metalcamp festivalu, Le Zboru ili Radio Študentu bit će mahom premijerno prikazani hrvatskoj publici, na zadovoljstvo velikog broja zainteresiranih ali i organizatora kojima je impresivan broj prijavljenih regionalnih filmova najbolja nagrada za do sada učinjeno.
Filmovi nizozemskog autora Davida Kleijwegta „Eternal Children“ o freak folk sceni sa protagonistima Antony & The Johnsons, Devendri Banhart i CocoRosie te „Low – You may need a murderer“, o istoimenom američkom bandu kao i tri filma Petera Braatza o Walkabouts, Damo Suzukiju i Sex Pistols predstavljaju pravu poslasticu za sve ljubitelje ovog žanra.
Neki filmovi biti će prikazani u sva 3 grada, a neke će imati ekskluzivnu priliku pogledati samo gosti u Rijeci, Zagrebu ili Vinkovcima.

Festival dokumentarnog rock filma - DORF '10 organizira Udruga ljubitelja filma 'Rare' iz Vinkovaca, u suradnji sa Restart iz Zagreba i udrugom Amandla iz Rijeke.

Više detalja o cijeni ulaznica, kompletnom rasporedu projekcija i popratnih događanja te ostalim pojedinostima potražite uskoro na službenoj stranici Festivala.
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: DORF 2009-Vinkovci-festival dokumentarnog rock filma..

Post by dalloway »

link on top je važeći..da ga ne ponavljam..
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
Post Reply